Reklamy wideo wbudowane w papierową gazetę

Reklamy wideo wbudowane w papierową gazetę
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

20.08.2009 11:16, aktual.: 20.08.2009 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska stacja telewizyjna CBS chce być o krok przed konkurencją i wprowadza innowacyjny na skalę światową system reklamowanie swoich programów. Jesienna ramówka stacji będzie promowana w papierowym wydaniu gazety Entertainment Weekly poprzez umieszczone w niej reklamy wideo

Amerykańska stacja telewizyjna CBS chce być o krok przed konkurencją i wprowadza innowacyjny na skalę światową system reklamowania swoich programów. Jesienna ramówka stacji będzie promowana w papierowym wydaniu gazety Entertainment Weekly poprzez umieszczone w niej reklamy wideo - informuje serwis CNET.com.

Reklama ukaże się w papierowej gazecie 1. września i będzie stanowiła pierwszy na świecie film reklamowy umieszczony w papierowej gazecie. Akcja marketingowa CBS prowadzona jest we współpracy z firmą PepsiCo - producentem Pepsi, który obok reklamy programów telewizyjnych będzie promował swój produkt - Pepsi Max.

Umieszczenie filmów reklamowych na papierze jest możliwe dzięki technologii rozwijanej przez firmę Americhip. Materiał wideo wyświetlany jest na umieszczonym wewnątrz gazety wyświetlaczu TFT LCD, pokrytym poliwęglanową warstwą ochronną, która ma zapobiegać uszkodzeniom małego ekranu. Wyświetlacz pozwala na prezentowanie maksymalnie 40-minutowych filmów w rozdzielczości 320x24. pikseli. Bateria urządzenia pozwala na ok. 70 minut pracy, ale istnieje możliwość jej naładowania za pomocą umieszczonego na spodzie wyświetlacza złącza mini USB. Grubość wbudowanego w papier urządzenia wynosi 2,7 mm.

Po sukcesie rynkowym cyfrowych ramek fotograficznych i zalaniu naszych ulic multimedialnymi billboardami nadszedł czas, aby nowoczesne, interaktywne formy reklamy wkroczyły w kolejny segment rzeczywistości. Możemy się spodziewać, że to dopiero początek rewolucji w branży reklamowej i niedługo filmy promujące różne produkty będą do nas przemawiać z książek, gazet, murów i pojazdów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)