Trwa ładowanie...
d2zqsuh
idg.pl

Red Hat pozwał Szwajcarię

Producent Red Hat Linuksa oskarżył szwajcarski rząd o to, że w administracji publicznej wykorzystywane są rozwiązania Microsoftu bez dochowania procedur przetargowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Red Hat pozwał Szwajcarię
d2zqsuh

Pozew, skierowany do szwajcarskiego sądu federalnego, jest reakcją na kontrakt zawarty między Szwajcarskim Federalnym Urzędem Budownictwa i Logistyki a koncernem Microsoft. Red Hat dowodzi, że trzyletnia umowa pomiędzy tymi podmiotami na dostarczenie przez Redmond stacji roboczych, oprogramowania oraz zapewnienie wsparcia technicznego, chociaż jest warta ponad 2. mln. euro, została zawarta bez przetargu. Do pozwu dołączyło 17 innych spółek.
Urząd argumentuje, że dla rozwiązań Microsoftu po prostu nie było alternatywy. Nie są to jednak argumenty przekonujące, gdyż kilka szwajcarskich urzędów federalnych korzysta z technologii alternatywnych. Mowa m.in. o Federalnej Agencji Informatyki i Telekomunikacji oraz o Federalnym Instytucie Własności Intelektualnej, gdzie rozwiązania dostarczone przez Red Hat są stosowane z powodzeniem.

Więcej informacji: Red Hat - http://press.redhat.com/2009/05/21/red-hat-challenges-microsoft-lock-in-and-seeks-open-competition-in-switzerland

więcej w serwisie IDG.pl »

d2zqsuh

Podziel się opinią

Share
d2zqsuh
d2zqsuh
Więcej tematów