Red Hat Enterprise, a Itanium 2

Red Hat Enterprise, a Itanium 2
Źródło zdjęć: © IDG

25.09.2007 19:00, aktual.: 26.09.2007 09:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadchodząca edycja 5.1 systemu Red Hat Enterprise Linux będzie posiadała znacznie rozszerzone wsparcie dla technologii wirtualizacji Xen przy współpracy z platformami bazującymi na procesorach Itanium 2.

RHEL 5.1 ma być jednym z najlepiej przystosowanych systemów do pracy z wieloma procesorami Itanium 2. Duże wyniki wydajności oprogramowania osiągnięto przy współpracy z Itanium Solutions Alliance ( ISA ). Yoichi Murakami, prezes ISA z entuzjazmem wypowiadał się o kooperacji z twórcami Red Hat Linux, która przyczynia się do rozwoju niezależnych platform systemowych dla maszyn korzystających z procesorów Itanium 2. RHEL 5.1 ma trafić do sprzedaży już pod koniec grudnia tego roku.

Informacja została ogłoszona przez Itanium Solutions Alliance, zrzeszenie ponad 200 spółek zajmujących się dystrybucją i rozwojem sprzętu komputerowego oraz oprogramowania. Ich celem jest przyśpieszenie prac nad nowymi technologiami wykorzystywanymi w platformach z procesorami Itanium 2. Członkostwo jest całkowicie otwarte, co oznacza, ze każdy może dołączyć do projektu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)