Red Hat Enterprise, a Itanium 2

Red Hat Enterprise, a Itanium 2

Red Hat Enterprise, a Itanium 2
Źródło zdjęć: © IDG
25.09.2007 19:00, aktualizacja: 26.09.2007 09:57

Nadchodząca edycja 5.1 systemu Red Hat Enterprise Linux będzie posiadała znacznie rozszerzone wsparcie dla technologii wirtualizacji Xen przy współpracy z platformami bazującymi na procesorach Itanium 2.

RHEL 5.1 ma być jednym z najlepiej przystosowanych systemów do pracy z wieloma procesorami Itanium 2. Duże wyniki wydajności oprogramowania osiągnięto przy współpracy z Itanium Solutions Alliance ( ISA ). Yoichi Murakami, prezes ISA z entuzjazmem wypowiadał się o kooperacji z twórcami Red Hat Linux, która przyczynia się do rozwoju niezależnych platform systemowych dla maszyn korzystających z procesorów Itanium 2. RHEL 5.1 ma trafić do sprzedaży już pod koniec grudnia tego roku.

Informacja została ogłoszona przez Itanium Solutions Alliance, zrzeszenie ponad 200 spółek zajmujących się dystrybucją i rozwojem sprzętu komputerowego oraz oprogramowania. Ich celem jest przyśpieszenie prac nad nowymi technologiami wykorzystywanymi w platformach z procesorami Itanium 2. Członkostwo jest całkowicie otwarte, co oznacza, ze każdy może dołączyć do projektu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)