ReadyNAS Pro Pioneer Edition

ReadyNAS Pro Pioneer Edition
Źródło zdjęć: © Netgear

21.01.2009 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ReadyNAS Pro Pioneer Edition to ciche i energooszczędne, łatwe do
zainstalowania i zarządzania urządzenie. Zapewnia do 9TB przestrzeni
dyskowej dostępnej w sieci WAN lub LAN, umożliwiając przechowywanie,
tworzenie kopii zapasowych oraz współdzielenie danych cyfrowych z
platform Windows, MacOS i Linux

Firma NETGEAR zaprezentowała ReadyNAS Pro Pioneer Edition – najnowsze i najszybsze urządzenie z wielokrotnie nagradzanej rodziny produktów ReadyNAS w wersji bezdyskowej.

NETGEAR ReadyNAS Pro Pioneer Edition RNDP600E wzbogaca serię ReadyNAS o kolejny model zapewniając wydajność, łatwość obsługi, możliwość instalacji wybranych przez siebie dysków twardych. Urządzenie przeznaczone jest do zastosowań domowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, służy do przechowywania i udostępniania danych w sieci.

ReadyNAS Pro Pioneer Edition to ciche i energooszczędne, łatwe do zainstalowania i zarządzania urządzenie. Zapewnia do 9TB przestrzeni dyskowej dostępnej w sieci WAN lub LAN, umożliwiając przechowywanie, tworzenie kopii zapasowych oraz współdzielenie danych cyfrowych z platform Windows, MacOS i Linux. ReadyNAS Pro Pioneer Edition obsługuje macierze X-RAID2 oraz RAID 6 zapewniając profesjonalną ochronę danych na wypadek awarii pojedynczego dysku. Do utrzymania wysokiej dostępności zgromadzonych danych, ReadyNAS Pro posiada dwa nadmiarowe, gigabitowe porty Ethernet.

Obraz
© ReadyNAS Pro Pioneer Edition RNDP600E (fot. Netgear)

ReadyNAS Pro Pioneer Edition mieści się w kompaktowej, biurkowej obudowie i obsługuje do sześciu dysków SATA I lub SATA II, montowanych w sześciu zamykanych zatokach z możliwością odłączania i podłączania w trakcie pracy urządzenia. Trzy porty USB 2.0 umożliwiają podłączenie napędów ze złączem USB lub drukarek. ReadyNAS Pro Pioneer Edition zapewnia solidną ochronę i sprawny dostęp do danych dzięki zabezpieczeniom takim jak: dwa nadmiarowe porty Gigabit Ethernet i obsługa macierzy RAID w trybie
0, 1, 5, RAID 5 plus dysk zapasowy podłączany w trakcie pracy, RAID 6 oraz opracowaną przez NETGEAR macierz typu X-RAID2 umożliwiającą automatyczne zwiększanie pojemności urządzenia. ReadyNAS Pro Pioneer Edition konfiguruje się za pośrednictwem interfejsu graficznego w przeglądarce oraz asystenta upraszczającego instalację. Ponadto, urządzenie posiada ekran LCD wyświetlający najważniejsze dane o statusie systemu oraz układ aktywnego nadzoru, który stale monitoruje system i informuje administratora sieci emailem o ewentualnych nieprawidłowościach lub awariach dysków.

NETGEAR ReadyNAS Pro Pioneer Edition RNDP600E oferowany jest z pięcioletnią gwarancją sprzętową. Urządzenie będzie dostępne na rynku polskim na przełomie lutego/marca w cenie rekomendowanej dla użytkownika końcowego 1692,85 USD + VAT w sieci sprzedawców bezpośrednich, sklepach internetowych i u sprzedawców VAR

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)