Ratyfikowano standard WirelessHD

Ratyfikowano standard WirelessHD04.01.2008 15:00
Ratyfikowano standard WirelessHD
Źródło zdjęć: © wirelesshd.org

Firmy skupione w stowarzyszeniu WirelessHD, promującym standard bezprzewodowej transmisji wideo w wysokiej rozdzielczości, poinformowały o ukończeniu prac nad specyfikacją 1.0 tego systemu.

W ramach stowarzyszenia WirelessHD działają czołowi producenci elektroniki użytkowej - Intel, LG Electronics, Matsushita, NEC, Samsung, SiBEAM, Sony i Toshiba. WHD ma być wspierane łącznie przez 40 różnych firm, a także przez organizację Motion Picture Association of America ( MPAA ), która będzie współpracować ze stowarzyszeniem WirelessHD w kwestii zabezpieczeń treści ( chodzi o systemy DTLA i DTCP ).

WirelessHD to technologia bezprzewodowego przesyłania wideo w wysokiej rozdzielczości w paśmie 60 GHz. Ma umożliwić transmisję nieskompresowanego wideo HD, dźwięku wielokanałowego i innych danych z prędkością do 5 Gb/s na odległość 10 metrów. System ma duże szanse na popularyzację w szerokiej gamie urządzeń, począwszy od odtwarzaczy HD, poprzez set-top boksy, telewizory i kamery wideo, na konsolach do gier skończywszy.

Więcej informacji: WirelessHD - http://www.wirelesshd.org.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)