Trwa ładowanie...
d3b2i89

Raport Uber Eats: Co jedzą warszawiacy?

Aplikacja Uber Eats jest dostępna w ośmiu dzielnicach Warszawy od kilku miesięcy. Mieszkańcy zamawiają jedzenie z ponad 300 restauracji, a dzięki danym z aplikacji można dokładnie zobaczyć, że warszawiakom najbardziej smakuje kuchnia amerykańska oraz włoska.
Share
Raport Uber Eats: Co jedzą warszawiacy?
Źródło: Uber
d3b2i89

Co warszawiacy zamawiają w UberEATS najchętniej?

Z analizy zamówień Uber Eats wynika, że w stolicy dominują dwie kuchnie: amerykańska i włoska. Ciężkie i tłuste dania kuchni amerykańskiej wybierają najczęściej mieszkańcy Woli, Żoliborza, Ursynowa, Mokotowa, a także pracownicy Mordoru, czyli warszawskiego zagłębia biurowego. Z kolei kuchnia włoska jest najpopularniejsza wśród mieszkańców Ochoty, Mokotowa, Śródmieścia, Ursynowa oraz Pragi Północ.

   Uber
Źródło: Uber

Moda na zdrową kuchnię wegańską i wegetariańską najbardziej widoczna jest wśród miekszańców Bielan. Natomiast Praga Południe rozkoszuje się w potrawach z Dalekiego Wschodu - mieszkańcy tej dzielnicy najchętniej zamawiają dania kuchni japońskiej oraz tajskiej. W Wilanowie szczególną popularnością cieszy się kuchnia bliskowschodnia. Co ciekawe, najwięcej miłośników schabowego i pierogów znajdziemy na Ochocie oraz na Starym Mieście.

d3b2i89

Podziel się opinią

Share
d3b2i89
d3b2i89
Więcej tematów