Trwa ładowanie...
d2qc1k0

Raport Interaktywnie.com: E-commerce. Ranking sklepów internetowych 2014

Interaktywnie.com sprawdza polskie sklepy internetowe w unikatowym rankingu. Oprócz tego w raporcie znajdują się najnowsze prognozy dla branży oraz mnóstwo komentarzy specjalistów.
Share
Raport Interaktywnie.com: E-commerce. Ranking sklepów internetowych 2014
Źródło: Materiały prasowe
d2qc1k0

*KLIKNIJ I POBIERZ PEŁNY RAPORT INTERAKTYWNIE.COM - E-COMMERCE *

Specjaliści szacują, że w 201. roku wartość polskiego rynku e-commerce może wzrosnąć nawet do 29 miliardów złotych. To o ponad 5 miliardów więcej niż w 2013. Już ponad 60 procent polskich internautów robi zakupy w sieci, a liczba ta będzie rosnąć. Jeśli e-sklepy wejdą wreszcie w erę mobilną - szybciej niż dotychczas. Na razie jednak, mają z tym problemy.

- _ Podobnie jak w latach ubiegłych, dynamika wzrostu rok do roku będzie na poziomie dwucyfrowym - nie ma wątpliwości Jakub Szczepankowski, kierownik ds. performance i business development w Money.pl. - Mimo dużego udziału ruchu mobilnego w internecie w samym m-commerce transakcji jeszcze nie ma aż tak wiele, ponieważ ciągle znaczna część e-sklepów nie ma platform sprzyjającym mobilnym klientom i dokonywaniu przez nich transakcji - _dodaje.

d2qc1k0

Z raportu „MEC Mobile Report 2014”. wynika, że prawie 2/3 polskich internautów ma smartfony, a 1/3 - tablet. Tak duża popularność urządzeń mobilnych, które mogą być potencjalnym kanałem sprzedaży jest jednak niezauważana przez zdecydowaną większość e-sklepów. A brak strony czy to mobilnej czy responsywnej skutecznie odstrasza użytkowników od dokonywania zakupów na stronie sklepu. To bardzo duża i wymierna strata, zważywszy na to, że smartfon staje się dla młodszych roczników coraz bardziej naturalnym sposobem łączenia się z siecią.

KLIKNIJ I POBIERZ PEŁNY RAPORT INTERAKTYWNIE.COM - E-COMMERCE

E-sklepy, skoncentrowane na stronach desktopowych, nie zdają sobie sprawy, z konieczności dostosowania się do specyficznych preferencji mobilnych użytkowników. Nie rozumieją, że jest taka potrzeba, mylnie zakładając, że sprzedaż internetowa - bez względu na to, czy z poziomu komputera, czy tabletu - zawsze wygląda podobnie. Tymczasem m-commerce to coś, co trzeba wymyślić na nowo.

- _ Jest po prostu zupełnie nowym doświadczeniem, pojawieniem się możliwości kontaktu z konsumentem, w sytuacjach do tej pory niedostępnych - podkreśla Paweł Zieliński z Softhis. - Jeśli połączymy dobrze opracowana strategie e-handlu z odpowiednim UX i najnowszymi technologiami informatycznymi, będziemy mieć szanse na „ugryzienie” sporego kawałka sprzedażowego tortu _- przekonuje.

d2qc1k0

A jest co gryźć. Specjaliści, których poprosiliśmy o prognozy dotyczące rozwoju rynku e-commerce oceniają, że jego wartość pod koniec 201. roku wzrośnie do 29,07 miliardów złotych. To o 4 miliardy więcej niż w zeszłym roku.

 (fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

A ile z tego przypadnie na urządzenia mobilne? Na razie niewiele, bo - według szacunków ekspertów - zaledwie 5 procent. Prognozy są jednak jednomyślne. To m-commerce będzie trendem, który już za chwile zacznie napędzać cały segment handlu elektronicznego. Ten, kto w porę zrozumie specyfikę rynku, dostrzeże i wykorzysta jego możliwości, ma szanse sporo zarobić, bo wartość zakupów dokonywanych za pośrednictwem urządzeń mobilnych stale rośnie.

KLIKNIJ I POBIERZ PEŁNY RAPORT INTERAKTYWNIE.COM - E-COMMERCE

d2qc1k0

Podziel się opinią

Share
d2qc1k0
d2qc1k0
Więcej tematów