Trwa ładowanie...
d2ekwgl

Rails Girls - dziewczyny też mogą programować

Programista to zawód kojarzony głównie z noszącymi flanelowe koszule młodzieńcami, którzy szurając kapciami przemierzają korytarze korporacji. Tymczasem, jest to okropny stereotyp. W IT nie tylko pełno jest przebojowych facetów, ale nie brakuje też kobiet. To właśnie dla płci pięknej skierowane są warsztaty z programowania Rail Girls.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rails Girls - dziewczyny też mogą programować
(Materiały prasowe)
d2ekwgl

Co to jest Rails Girls?
Rails Girls Youth to całodniowe, darmowe, niebanalne warsztaty programowania dla nastolatek. Skierowane są do dziewczyn, dla których kodowanie to zagadka a chcą się dowiedzieć jak powstają aplikacje typu Facebook czy Plotek. Warszaty to idealna okazja aby wejść w świat technologii, wypróbować narzędzia do tworzenia aplikacji internetowych a także poznać możliwości i perspektywy związane z pracą w IT. Uczestniczkom przez cały dzień towarzyszą profesjonalni programiści i programistki, przeprowadzając krok po kroku przez przygotowany specjalnie na tą okazję samouczek. Pod koniec dnia dziewczyny mogą się pochwalić swoją pierwszą aplikacją webową. Dodatkowo, w przerwach warsztatów, specjalni goście z branży internetowej dzielą się swoimi doświadczeniami i inspirującymi historiami w formie 5-minutowych prezentacji.

Inicjatywa Rails Girls powstała w Finlandii w 201. roku i od tego czasu odbyło się ponad 140 warsztatów na całym świecie, w których organizację angażują się najlepsi programiści i firmy IT. W Polsce to wydarzenie cieszy się wyjątkową popularnością. W tym roku, Rails Girls Warszawa (luty 2014) otrzymała rekordową liczbę zgłoszeń - 26 chętnych na 1 miejsce.

Kto jest organizatorem?
Organizatorem krakowskiego wydarzenia jest WebMuses: krakowska społeczność zafascynowana branżą IT, uwielbiająca się dzielić wiedzą, umiejętnościami i pozytywną energią. Działania WebMuses skierowane są przede wszystkim do kobiet. Celem inicjatywy jest edukacja i promocja w zakresie nowych technologii; uświadomienie możliwości, po jakie mogą sięgać kobiety; promowanie postaw przedsiębiorczych; motywowanie do działań, rozwoju i współpracy społeczności IT. Wszelkie działania WebMuses (warsztaty, mini-konferencje, grupy robocze) spotykają się z ogromnym zainteresowaniem kobiet w różnym wieku i z różnym doświadczeniem zawodowym - wejściówki na warsztaty potrafią rozejść się w 3 minuty. Liczne zdjęcia i relacje można obejrzeć pod adresem facebook.com/webmuses.

Kto może być uczestnikiem?
Tym razem inicjatorzy uznali za wartościowe, aby nakierować działania na młodszą grupę odbiorców. Na Rails Girls Youth zapraszają dziewczyny w wieku 1. - 19 lat, które dopiero szukają swojego miejsca w karierze zawodowej lub stoją przed trudnym wyborem kierunku studiów. Każda dziewczyna, nawet totalnie "zielona" z informatyki, może wziąć udział i przekonać się, że kodowanie jest łatwiejsze, niż się wydaje.

Jak wziąć udział?
Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, który będzie można znaleźć na stronie WebMuses i Rails Girls Krakow od 1. do 23 marca. Spośród zgłoszeń organizatorzy wyłonią 50 uczestniczek, które ich zdaniem będą najbardziej zmotywowane do wzięcia udziału w warsztatach.

Więcej informacji o tym, jak można zgłaszać chęć uczestnictwa lub pomoc sponsorską, znaleźć można pod adresami: http://railsgirls.com/krakow, www.facebook.com/RailsGirlsKrakow

d2ekwgl

Podziel się opinią

Share

d2ekwgl

d2ekwgl
Więcej tematów