Radiowa Trójka i Jedynka wyłączają słuchaczom możliwość dodawania wpisów na Facebooku. W komentarzach burza

Radiowa Trójka i Jedynka wyłączają słuchaczom możliwość dodawania wpisów na Facebooku. W komentarzach burza
27.07.2016 09:01
Radiowa Trójka i Jedynka wyłączają słuchaczom możliwość dodawania wpisów na Facebooku. W komentarzach burza
Źródło zdjęć: © Facebook | Facebook

Na oficjalnym profilu Trzeciego Programu Polskiego Radia, czyli popularnej Trójki, pojawił się wpis informujący, że radio nie będzie już pozwalało słuchaczom na dodawanie na ich profil własnych wpisów. To samo tyczy się Programu Pierwszego, ale już Czwórka i Polskie Radio 24 stanowią wyjątek.

Pod facebookowym wpisem Trójki na temat zmian polityki do tej pory pojawiło się ponad 50. komentarzy, w większości bardzo krytycznych wobec decyzji władz rozgłośni. Radio argumentuje, że:

_ zarzuty dotyczące wprowadzenia cenzury na stronie „Trójki” są chybione. _

I jednocześnie dodaje, że podobny system wprowadzony został na profilach _ Rzeczpospolitej _, TVN, Polsatu, TVP Info, itd. Faktycznie - te media prowadzą podobną politykę do ogłoszonej właśnie przez Jedynkę i Trójkę.

Jak powiedziała nam _ Rzeczpospolita _:

_ - Dodawanie wpisów przez użytkowników na naszym profilu na Facebooku nigdy nie było możliwe. Taką decyzję podjęto przy jego tworzeniu kilka lat temu. _

Z kolei Polsat dopowiada:

_ - Na naszym profilu od samego początku wpisy mogą dodawać tylko administratorzy. Powód takiej decyzji jest prosty - chodziło o zachowanie przejrzystości i czytelności, przy czym nasi widzowie wciąż mają pełną swobodę komunikowania się poprzez komentarze pod postami. _

Trójka dodaje jednocześnie, że nie ma zamiaru blokować komentarzy pod własnymi wpisami. "To byłoby równoznaczne z wprowadzeniem cenzury. Na to nie zgodzimy się nigdy" - czytamy w komentarzu pod wpisem.

W ciągu ostatnich miesięcy z anteny Trójki zniknęło już kilka osób, miedzy innymi Jerzy Owsiak czy dziennikarz i autor książek Jerzy Sosnowski. Po zwolnieniu tego ostatniego pracownicy i współpracownicy Trójki napisali oświadczenie w obronie niezależności stacji. Słuchacze kilkukrotnie dawali wyraz swojemu niezadowoleniu wobec tego, jak zmienia się linia redakcyjna rozgłośni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)