RadeonHD 1.0.0 - nowy sterownik dla systemów Linux

RadeonHD 1.0.0 - nowy sterownik dla systemów Linux

03.12.2007 19:30, aktual.: 04.12.2007 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na stronie fundacji X.Org pojawiła się informacja o wydaniu pierwszej wersji nowego sterownika RadeonHD. Niestety, na obecnym poziomie rozwoju oprogramowanie nie oferuje zbyt wiele.

Sterownik RadeonHD, znany również pod nazwą xf86-video-radeonhd, jest rozwijany przez firmę Novell na zamówienie AMD. Niestety pierwszego wydania 1.0.0 pełnowartościowym nazwać nie można. Brak akceleracji 2D i 3D, brak wsparcia dla złącz dual-link DVI, nieobsługiwane wyjścia TV sprawiają, że jest to narzędzie przeznaczone raczej do testów podstawowych możliwości sterownika.

W tej chwili sterownik współpracuje z interfejsami VGA oraz DVI. Ponadto posiada on pełne wsparcie dla RandR 1.2 oraz może pracować w trybie wieloekranowym.

_ "Nadal znajdujemy wiele błędów, które wymagają dalszych poprawek, ale w końcu żadne wydanie nie może być idealne. Nasi testerzy zgłaszają coraz mniej problemów, więc jesteśmy zdania, że nasz sterownik jest gotów, aby zaprezentować go w postaci pierwszego stabilnego wydania. Tym sposobem nasz produkt zostanie wykorzystany przez bardzo szerokie rzesze użytkowników, dzięki czemu kolejne niedoskonałości będą mogły być wykryte i naprawione." _ - komentuje Luc Verhagen reprezentujący firmę Novell w projekcie.

Więcej informacji można uzyskać pod tym adresem - http://wiki.x.org/wiki/radeonhd.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także