Trwa ładowanie...
d14l8yn

Radeon RX 5700 w kolejnych odsłonach? Niedługo premiera

Radeon RX 5700 zadebiutował w niedzielę. Nowa karta graficzna od AMD ma być lepsza i tańsza od GeForce RTX 2060 Super. Ma także dorównywać droższym modelom Nvidii. Wywołała burzę w internecie. Jak na razie jest sprzedawana tylko w jednej wersji. Niedługo inni producenci będą mogli wypuścić na rynek jej wersje OEM, OC oraz ze zmienionym chłodzeniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karty Radeon RX 5700 jak na razie tylko w jednej wersji. Niedługo dostaną nowe chłodzenie
Karty Radeon RX 5700 jak na razie tylko w jednej wersji. Niedługo dostaną nowe chłodzenie (WP.PL)
d14l8yn

Radeon RX 5700 miał swoją światową premierę w niedzielę, 7 lipca. Zadebiutował z jeszcze potężniejszym wariantem Radeon RX 5700 XT. Pisaliśmy o premierze tutaj. Tańszy model ma kosztować ok. 1600 złotych, a droższy o 200 złotych więcej. Obydwa spokojnie mogą dorównać najnowszym kartom Nvidii. W naszych testach, karty pobiły modele RTX 2060 Super, a nawet RTX 2070 Super pomimo znacznie niższej ceny.

Radeon na razie tylko według planów AMD. Kiedy premiera własnych wersji innych producentów?

Radeon RX 5700 ma niedługo zadebiutować także w zupełnie nowych wersjach. Poinformował o tym jeden z szefów AMD Scott Herkelman w subreddicie firmy w portalu Reddit. Znajdziemy jego wypowiedź tutaj. "Customowe wersje serii 5700 pojawią się na rynku około połowy sierpnia" - tak przeczytamy w jego poście. Chodzi o nieco zmienione wersje OEMowe lub fachowo, Add In Board (AIB).

d14l8yn

Karty Radeon powstają pod tym względem nieco inaczej, niż te od Nvidii. Producent z zielonym logo od razu pozwala firmom, takim jak MSI, czy ASUS tworzyć własne designy oparte na GeForce’ach. Trafiają na rynek np. z różnymi układami chłodzenia jeszcze w dniu premiery. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku AMD. Radeony trafiają na rynek najpierw w jednej wersji (chociaż sprzedają je różne firmy). Później powstają customowe designy. Dopiero wtedy mogą posiadać inny układ chłodzenia.

Zobacz też: "Laptop jako powolny rzęch? Zapomnij! Dzisiejsze modele znacznie przewyższają twoją stacjonarkę".

Radeon RX 5700 OC? Co znajdziemy w nowych wersjach kart?

Radeon RX 5700 i Radeon RX 5700 XT trafią ponownie na rynek w sierpniu, jednak nie znamy jeszcze dokładnych dat i szczegółów. Wiemy natomiast, że firma ASUS planuje wydanie wtedy kart OC, czyli takich z podkręconymi zegarami. Możemy się spodziewać kart ze wsparciem chłodzenia cieczą, a także wariantów ze zmienionym układem wiatraków w konstrukcji. AMD chce rywalizować z Nvidią, której szef dosyć źle wypowiedział się o rywalu w tym roku.

d14l8yn

Podziel się opinią

Share

d14l8yn

d14l8yn
Więcej tematów