Trwa ładowanie...

Quick Charge 2.0 vs Quick Charge 3.0 - Galaxy S7, czy LG G5?

Najnowsze smartfony koreańskich gigantów posiadają różne wersje funkcji szybkiego ładowania. Dlaczego tak jest i na ile odczują to ich użytkownicy?

Share
Quick Charge 2.0 vs Quick Charge 3.0 - Galaxy S7, czy LG G5?
Źródło: Materiały prasowe
d2oxd7r

Funkcja Quick Charge 3.0 jest rozwiązaniem Qualcomma, które jest dostępne w układzie Snapdragon 820. Ten z kolei trafił do LG G5 oraz jednej z dwóch wersji Samsunga Galaxy S7 i Samsunga Galaxy S7 Edge (druga pracuje pod kontrolą autorskiego Exynosa 8890), ale tylko smartfon LG wspiera najnowszą wersję szybkiego ładowania. W Samsungu znajdziemy wyłącznie wersję 2.0.

Wyposażenie nowych smartfonów Samsunga w Quick Charge 2.0 może mieć prostą przyczynę - układ Exynos Samsunga nie jest w pełni kompatybilny z najnowszym rozwiązaniem Qualcomma, więc firma zastosowała jego poprzednią wersję w obu wariantach Galaxy S7.

W teorii Quick Charge 3.0 jest o 45 proc. wydajniejszą metodą ładowania niż wersja 2.0. W praktyce jednak, różnica może okazać się niezauważalna. Jednak na potwierdzenie tej informacji pozostanie nam zapewne poczekać do pierwszych testów obu smartfonów. Wtedy przekonamy się, czy nowsze rozwiązanie faktycznie okaże się w tym przypadku lepsze.

d2oxd7r

Podziel się opinią

Share
d2oxd7r
d2oxd7r
Więcej tematów