Trwa ładowanie...
d1ld4k9

Putin ostrzega: Rosja zbuduje pociski nuklearne, jeśli USA to zrobi

W poprzednim tygodniu Stany Zjednoczone oficjalnie wycofały się z traktatu INF z 1987 roku. Mówił on o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu. Rosja ostrzega przed konsekwencjami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Putin ostrzega: Rosja zbuduje pociski nuklearne, jeśli USA to zrobi
Putin ostrzega: Rosja zbuduje pociski nuklearne, jeśli USA to zrobi (East News, Fot: AP/EAST NEWS)
d1ld4k9

Stany Zjednoczone całą odpowiedzialnością za unieważnienie traktatu obarczają Kreml, który według ustaleń Waszyngtonu nie wywiązywał się z niego i nie miał zamiaru zacząć robić to w przyszłości. Rosja takie oskarżenia odrzuca i odbija piłeczkę, oskarżając USA o upadek porozumienia.

Rosja ostrzega

Putin zapowiedział, że w tym momencie Waszyngton i Moskwa muszą wznowić rozmowy o kontroli zbrojeń, żeby zapobiec nieograniczonemu rozwojowi zbrojeń.

d1ld4k9

Rosyjski przywódca miał też nakazać ministerstwom obrony i spraw zagranicznych monitorowanie działań USA, które wskazywałyby na produkcję pocisków, które wcześniej zostały zabronione w już nieobowiązującym traktacie.

Putin zapowiedział, że jeśli pojawią się tego rodzaju potwierdzone informacje, Rosja również rozpocznie produkcje pocisków rakietowych.

d1ld4k9

Odpowiedź Trumpa

Po wycofaniu się USA z traktatu INF, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wyraził nadzieję, że zostanie podpisany nowy podobny traktat. Tym razem nie tylko przez USA i Rosję, ale także przez Chiny.

d1ld4k9

Podziel się opinią

Share

d1ld4k9

d1ld4k9
Więcej tematów