Przykro nam - nowych generacji konsol już nie będzie

Przykro nam - nowych generacji konsol już nie będzie

Przykro nam - nowych generacji konsol już nie będzie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.08.2016 08:46

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że co kilka lat producenci prezentują nową generację konsol. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w roku 2013, kiedy to odbyła się premiera Xboxa One i PlayStaton 4. Według Aarona Greenberga, szefa marketingu gier Xboxa, taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że co kilka lat producenci prezentują nową generację konsol. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w roku 2013. kiedy to odbyła się premiera Xboxa One i PlayStaton 4. Według Aarona Greenberga, szefa marketingu gier Xboxa, taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie.

A właściwie już się nie powtórzy, ponieważ według niego obecna generacja konsol jest ostatnią generacją, jaka się pojawi. I nie chodzi wcale o to, że producenci przestaną zajmować się konsolami do gier. Wręcz przeciwnie, będą zajmowali się nimi bardzo chętnie, ale zamiast co kilka lat wypuszczać całkowicie nowy produkt, kolejne konsole będą rozwinięciem poprzednich. Przynajmniej tak zamierza postąpić Microsoft.

W wywiadzie dla serwisu Engadget, w którym padły te słowa, Greenberg jako przykład podał Project Scorpio, którego premiera planowana jest na przyszły rok. Microsoft nie nazywa go nawet konsolą nowej generacji, będzie to po prostu kolejna, udoskonalona wersja Xboxa. W rezultacie ma powstać stale rozwijana rodzina urządzeń.

Podejście prezentowane przez Greenberga ma pewne zalety, z których najważniejszą ma być to, że posiadane już przez graczy tytuły mają działać również na nowszych urządzeniach należących do rodziny konsol Microsoftu, czego nie zawsze da się osiągnąć w przypadku radykalnej zmiany platformy jaką jest wydanie nowej generacji urządzeń. Z drugiej jednak strony nie ma pewności, czy na przykład pojawienie się radykalnie nowej technologii nie spowoduje zbyt dużych problemów z zachowaniem wstecznej kompatybilności, przez co takie podejście może okazać się zbyt kosztowne.

Pewności nie ma też Greenberg, który twierdzi, że jego firma musi się jeszcze wiele nauczyć, ale z czasem wyjaśni się, czy obrana przez Microsoft strategia okaże się być sukcesem.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Oculur Rift zadebiutuje w Europie 20 września

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)