Przeznaczenie systemu integracyjnego platform e-commerce i znaczenie połączenia go z oprogramowaniem ERP

Przeznaczenie systemu integracyjnego platform e-commerce i znaczenie połączenia go z oprogramowaniem ERP
18.11.2021 13:50
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Zakupy w internecie stały się już dzisiaj normą. Rynek stale rośnie, podobnie jak firmy zajmujące się handlem online. Jednak oznacza to również wciąż nowe wyzwania dla przedsiębiorców zarządzających sklepami internetowymi. Aby im sprostać, koniecznością jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak choćby platformy integracyjne platform e-commerce.

Czym jest system integracyjny platform e-commerce?

Aby wytłumaczyć, czym jest system integracyjny, posłużymy się przykładem. Baselinker to dzisiaj jeden z najpopularniejszych na rynku tego typu produktów. System Baselinker umożliwia połączenie ze sobą wielu różnych kanałów sprzedaży. Mowa tutaj nie tylko o platformach e-commerce, jeśli przedsiębiorca prowadzi sprzedaż w kilku własnych sklepach internetowych, ale również o portalach aukcyjnych. Dzisiaj już standardem dla wielu sklepów internetowych jest prowadzenie sprzedaży również poprzez Allegro, eBay, OLX czy inne tego typu strony. Pozwala to w łatwy sposób zwiększyć sprzedaż, a tym samym przychody. Jednak umieszczanie poszczególnych produktów na każdej stronie z osobna to zadanie karkołomne, nawet w przypadku średniej wielkości sklepów. Takie systemy, jak Baselinker, sprawiają, że wystarczy tylko raz przygotować ofertę, a następnie zostanie ona zamieszczona na wszystkich portalach i we wszystkich sklepach. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, a oferty pojawią się wszędzie, gdzie jest to konieczne. Integracja działa również w drugą stroną. Zamówienia z różnych frontów sklepów e-commerce oraz portali akcyjnych trafiają do Baselinkera a stąd bardzo szybko lądują w oprogramowaniu ERP.

Źródło zdjęć: © materiały partnera

Dodatkowe funkcjonalności

Warto zauważyć, że integracja kanałów sprzedaży to nie wszystko, co ma do zaoferowania Baselinker. System zapewnia również takie korzyści, jak:

 

  • synchronizacja kanałów sprzedaży z magazynem – kontrola stanu magazynowego,
  • automatyzacja procesów – udział przy wysyłaniu maili czy wystawianiu faktur staje się zbędny,
  • przyspieszenie przygotowywania zamówień – za sprawą wsparcia Modułu Asystenta Pakowania.

 

Aby dodatkowe funkcje mógłby zostać wykorzystane, konieczne jest połączenie platformy Baselinker z oprogramowaniem ERP takim jak Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL lub enova 365. Dane pomiędzy systemami są na bieżąco do niego wysyłane, przez co z możliwa jest ich kontrola i właściwe zarządzanie.

Oszczędność czasu i inne korzyści

Za jeden z głównych argumentów zachęcających do skorzystania z integratora uznaje się zapewnianą przez niego oszczędność czasu. Niewątpliwie, przyspiesza on przeprowadzanie wielu czynności, co pozwala zająć się innymi sprawami. Jednak to jeszcze nie wszystko. Integrator pomaga również w zachowaniu porządku w firmie. Dzięki niemu ewidencja jest dokładna, zawsze znasz stan magazynowy i nie dochodzi do pomyłek. Niewątpliwie to bardzo ważne i pozwala zachować kontrolę nad firmą, która działa prężnie i bezbłędnie, a dzięki temu budzi zaufanie.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie