Trwa ładowanie...
dcofjmc

Przerażające dźwięki z kosmosu od NASA. Z okazji Halloween

W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku. Ale to nie oznacza, że urządzenia znajdujące się w przestrzeni kosmicznej są całkowicie “głuche”. Zdążyły zarejestrować pewne dźwięki. Bardzo niepokojące dźwięki - dodajmy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kosmos wydaje mnóstwo strasznych dźwięków
Kosmos wydaje mnóstwo strasznych dźwięków (PAP/EPA)
dcofjmc

NASA też obchodzi Halloween. Z tej okazji przygotowano kompilację powodujących gęsią skórkę dźwięków. Jak powstały? Niektóre statki kosmiczne mogą rejestrować emisje radiowe znajdujących się w kosmosie obiektów. Naukowcy “przemieniają” je na fale radiowe, dzięki czemu możemy usłyszeć wydawane przez kosmos dźwięki. I dlatego wiemy, że brzmią niepokojąco i bardzo tajemniczo.

Na udostępnionej liście znajdziemy m.in. dźwięki Jowisza podsłuchane przez sondę Juno, bliskie spotkanie z kometą czy emisję radiową Saturna, który jest źródłem silnej emisji radiowej. A jego "wyjące" fale radiowe są ściśle związane z zorzami pojawiającymi się w pobliżu biegunów upierścienionej planety - tłumaczy portal urania.edu.pl.

Są to naprawdę mroczne, dziwne i tajemnicze odgłosy - w sam raz na Halloween. To nie są melodie, które rozkręcą imprezę, ale jeżeli chcecie naprawdę poczuć gęsią skórkę, odpalcie to wieczorem, przy zgaszonym świetle.

dcofjmc

Podziel się opinią

Share
dcofjmc
dcofjmc
Więcej tematów