Przełomowy wyrok w sprawie piractwa! Będzie lepiej?

Przełomowy wyrok w sprawie piractwa! Będzie lepiej?
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

22.01.2009 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sędzia sądu okręgowego w USA wydał przełomowy wyrok w sprawie o piractwo komputerowe. W uzasadnieniu stwierdził, że straty poniesione przez wydawców muzyki nie wynikają bezpośrednio z ilości nielegalnie pobranych utworów - podaje serwis IDG.pl.

Skazany Daniel Dove totwórca torrentowyej grupy "Elite Torrents". Został on skazany na 1. miesięcy więzienia i grzywnę 20 tysięcy dolarów.

Oskarżycielem była organizacja RIAA wraz z wydawnictwem Lionsgate Entertainment. Poszkodowani twierdzili, że w wyniku działalności oskarżonego ponieśli stratę 12. tysięcy dolarów za pliki muzyczne, oraz ponad 800 tysięcy dolarów, za rzekomo utracone wpływy - RIAA przeliczyło liczbę plików i ich pobrań i pomnożyło przez cenę utworów.

W uzasadnieniu wyroku sędzia James P. Jones stwierdził, że ilość pobranych w nielegalny sposób utworów muzycznych czy filmów nie może być podstawą do obliczania strat poniesionych przez właścicieli praw autorskich.

Niestety wyrok ten dotyczy działalności zorganizowanej więc nie można przewidzieć, czy zwykły użytkownik zostanie potraktowany w ten sam sposób –. czytamy na stronach IDG.pl.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)