Przekształć swojego pendrive’a lub dysk USB w pamięć sieciową

Przekształć swojego pendrive’a lub dysk USB w pamięć sieciową

Przekształć swojego pendrive’a lub dysk USB w pamięć sieciową
12.01.2010 09:43

Firma Iomega zaprezentowała iConnect Wireless Data Station, wszechstronne urządzenie, dzięki któremu można w łatwy sposób udostępnić istniejące dyski USB w sieci, dzieląc i udostępniając pliki w domu lub przez Internet.

Pokazywana na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas stacja iConnect Wireless Data Station pozwala użytkownikom podłączyć do sieci istniejącej przenośne i biurkowe pamięci w postaci dysków twardych i pamięci flash. Iomega iConnect może być podłączone do routera przewodowo lub bezprzewodowo. Udostępnienie dowolnego dysku w sieci wymaga jedynie podłączenia do stacji przez jeden z czterech portów USB. Dyski rozpoznawane są automatycznie i udostępniane w sieci domowej lub zdalnie przez Internet.

288759880121333907
© (fot. Iomega)

iConnect Wireless Data Station pozwala nie tylko dołączać kolejne dyski, powiększając przestrzeń na dane, ale też korzystać z funkcji takich jak: UPnP DLNA Certified AV Media Server - umożliwiających przesyłanie strumieniowo zdjęć, muzyki i wideo do wielu typów odbiorników; menadżera torrentów - do zarządzani transmisjami plików w sieci peer-to-peer; obsługi mechanizmów Time Machine dla użytkowników komputerów Apple; replikacji danych między urządzeniami służącą do ochrony danych. Może też służyć jako printserver.

*Zalety i funkcje *
iConnect Wireless Data Station wykorzystuje oprogramowanie EMC LifeLine ,w pełni wyposażone środowisko Linuksowe wraz z zestawem aplikacji, mogące współpracować zarówno z komputerami z systemem Windows, Mac jak i Linux. Użytkownicy iConnect mają do dyspozycji łatwy w obsłudze interfejs oferujący najnowsze rozwiązania z dziedziny mediów oraz funkcje zdalnego dostępu, umożliwiając dostęp do danych z domu, biura lub dowolnego miejsca na świecie.

Funkcje:
• Łatwe dzielenie plików z innymi, archiwizacja, serwer druku, współpraca z dowolnym komputerem.
• Łączność Gigabit Ethernet i bezprzewodowa poprzez bezpośrednie podłączenie do routera w technologii przewodowej lub bezprzewodowej (802.11b/g/n).
• Zdalny dostęp umożliwia podłączenie się do sieci z dowolnego miejsca na świecie i korzystanie ze zdjęć, filmów, muzyki, plików danych przechowywanych na dyskach USB. Możliwe jest również zdalne zarządzanie stacją.
• Zwiększenie przestrzeni na dane odbywa się poprzez dołączenie dysków o większej pojemności do gniazd USB.
• Replikacja typu device-to-device w celu ochrony danych umożliwia kopiowanie i synchronizowanie plików pomiędzy podłączonymi dyskami lub innymi pamięciami w sieci lokalnej. Stacja Iomega została wyposażona w przycisk QuikTransfer do automatycznej synchronizacji.
• Printserver z inteligentnym dzieleniem wydruków pomiędzy dwie podłączone drukarki USB.
• Obsługa mechanizmów Time Machine pozwala użytkownikom komputerów Apple archiwizować w prosty sposób dane z komputerów Mac z system OS X (10.5 lub późniejszym) za pomocą Time Machine.
• Funkcja UPnP DLNA Certified AV Media Server pozwala przesyłać strumieniowo zdjęcia, muzykę i wideo do wielu różnych odbiorników, takich jak konsole do gier (Microsoft Xbox 360, Sony PlayStation 3), mostki audio, odtwarzacze iTunes, sieciowe, cyfrowe ramki do zdjęć, odtwarzacze w rodzaju Iomega ScreenPlay i innych.
• Prezentacja zdjęć z podłączonych dysków USB za pomocą zintegrowanego oprogramowania bazującego na technologii Cooliris.
• Menadżer wymiany plików Torrent pozwala zarządzać transferem plików w sieciach peer-to-peer, bez konieczności dodatkowego komputera PC.
• Picture Transfer Protocol (PTP) umożliwia bezdotykowy, automatyczny transfer zdjęć z cyfrowych aparatów do iConnect. przez złącza USB.

288759880121596051
© (fot. Iomega)

*Archiwizacja i zabezpieczanie danych *
iConnect Wireless Data Station wyposażona jest w pełen zestaw programów do archiwizacji i zabezpieczania danych, łącznie z autoryzacją użytkownika za pomocą loginu i hasła. W urządzeniu została też zaimplementowana technologia szyfrowania RSA BSAFE

*Ceny, gwarancja i dostępność *
Iomega iConnect Wireless Data Station. dostępna będzie na polskim rynku w lutym 2010 r. w cenie 80 Euro brutto. Stacja będzie objęta 3 letnią gwarancją (po rejestracji produktu).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)