ycipk-29vqtl

Przejdź się po starej Warszawie z aplikacją na smartfony

My Warsaw - Warszawa jest moja to pierwsza w Polsce aplikacja na smartfony, łącząca
w sobie funkcje przewodnika, gry miejskiej i kompendium wiedzy. Aplikacja pokazuje nieistniejącą już Warszawę Janusza Korczaka poprzez zdjęcia, nagrania audio, quiz, cytaty
i technologię Rozszerzonej Rzeczywistości (Augmented Reality). Jest przykładem nowoczesnego podejścia do edukacji połączonej z zabawą poprzez wykorzystanie najnowszych technologii. Darmową, dwujęzyczną (polski i angielski) aplikację od 1 czerwca można pobrać z GooglePlay (dawniej Android Market) i AppStore.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przejdź się po starej Warszawie z aplikacją na smartfony
(Materiały prasowe)
ycipk-29vqtl

Aplikacja My Warsaw –. Warszawa jest moja została przygotowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich i Dom Spotkań z Historią specjalnie na Rok Janusza Korczaka w Polsce. Prezentuje Warszawę oczami Janusza Korczaka – słynnego pedagoga i lekarza, warszawiaka i polskiego Żyda.

My Warsaw –. Warszawa jest moja wykorzystuje technologię Rozszerzonej Rzeczywistości, co pozwala na odkrywanie różnych warstw dynamicznie zmieniającego się miasta, które w każdym pokoleniu wygląda inaczej. Rozszerzona Rzeczywistość nakłada na siebie dwa obrazy: aktualny, widziany przez kamerę w telefonie, oraz historyczny - wygenerowany przez aplikację. Ten nowoczesny „wehikuł czasu” zabierze użytkowników w podróż w czasie i przestrzeni, pokaże miasto, którego już nie ma i jego mieszkańców. Dzięki technice przenikanie się światów – nieistniejącego z rzeczywistym – stało się możliwe.

My Warsaw –. Warszawa jest moja zawiera dwie trasy spacerów: pierwszą, traktującą o dzieciństwie i młodości Korczaka, oraz drugą, o jego losach wojennych. Łącznie obie trasy zawierają prawie 50 opisanych szczegółowo punktów, i mogą uprzyjemnić nawet do 6 godzin spaceru. Po wybraniu jednej z tras system, dzięki geolokalizacji, odnajduje użytkownika na mapie i kieruje do najbliższego punktu gry miejskiej. W tym i kolejnych punktach użytkownik odkrywa opis miejsca, zdjęcia z epoki, nagrania cytatów z pism Korczaka i opis związany z jego życiem. Może także skorzystać z funkcji gry miejskiej, odpowiadając na pytania quizu i uaktywniając nowe, początkowo niedostępne punkty trasy. Całą trasę można pokonać jednorazowo, można także spacer przerywać i wracać do niego w dowolnym momencie. Aplikacja łączy się z serwisami Facebook, Twitter i Foursquare.

ycipk-29vqtl

Trasy wycieczek zostały opracowane przez Jagnę Koftę oraz Agnieszkę Witkowską - doświadczone przewodniczki po Warszawie śladami Janusza Korczaka, autorki wielu wycieczek historycznych dla dzieci i dorosłych.

Aplikacja została opracowana jako nowoczesne narzędzie obcowania z historią. Wystarczy wziąć smartfona do ręki i można iść z rodziną na nietypowy spacer po Warszawie lub zorganizować uczniom lekcję historii. Turystom aplikacja służyć będzie jako przewodnik po mieście, a dla warszawiaków może być okazją do odkrywania miasta na nowo. Aplikacja została przygotowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich, Dom Spotkań z Historią oraz firmę Moiseum pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Parterem technologicznym aplikacji jest firma Samsung. Aplikacja jest do ściągnięcia z GooglePlay (dawniej Android Market) i AppStore od 1 czerwca. Po instalacji jest dostępna offline, bez konieczności dostępu do internetu.

Zobacz aplikację My Warsaw - Warszawa jest moja dla iPhone'a w naszym katalogu >>

Zobacz aplikację My Warsaw - Warszawa jest moja dla iPada w naszym katalogu >>

ycipk-29vqtl

Zobacz aplikację My Warsaw - Warszawa jest moja dla Androida w naszym katalogu >>

Znajdź smartfona o najlepszych parametrach w najniższej cenie!

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-29vqtl

ycipk-29vqtl
ycipk-29vqtl