WP

Prosty sposób, by stracić dane. Narażeni są posiadacze iPhone'ów

Ciekawostka ze świata cyberbezpieczeństwa. Uważany za ostoję prze hakerami i niemal niepenetrowalny sprzęt od Apple ma czasem luki w swoim oprogramowaniu. Tym razem padło na mobilną wersję przeglądarki Safari.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
iPhone
iPhone (Domena publiczna)
WP

O sprawie donosi Niebezpiecznik za pośrednictwem blogera Rafaya Balocha. Ten zaś opublikował informację, dotyczącej usterki w mobilnej wersji Safari. Jak czytamy na stronie serwisu, w pasku adresu każdy może podmienić adres URL przy pomocy JavaScript. W ten sposób można stworzyć złośliwa stronę, która podszywając się pod inną, może ułwić hakerom kradzież danych. Można to poznać po tym, że w adresie pojawia się istniejąca domena wraz z fikcyjnym portem.

Błąd wystąpił również w przeglądarce od Microsoftu, Edge. Firma z Redmond zareagowała jednak stosunkowo szybko i załatała dziurę. W przypadku Apple prawdopodobne "załatanie" nastąpi dopiero w momencie premiery systemu iOS 12.

google
Podziel się
WP

Strona podszywająca się pod adres Gmail

Użytkownicy Safari muszą do tego czasu mieć się na baczności. Najbardziej pewnym sposobem na uniknięcie przykrej niespodzianki jest sprawdzanie w pasku URL, czy do adresu strony nie dodano portu. Zwłaszcza na stronach, które wymagają logowania.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP