Projektanci doceniają Apple

Projektanci doceniają Apple
Źródło zdjęć: © IDG

28.07.2008 14:25, aktual.: 29.07.2008 11:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minimalizm i elegancja – takie połączenie, zdaniem projektantów, ma w tym sezonie przynieść sukces producentom sprzętu komputerowego
i telekomunikacyjnego. Zakończył się prestiżowy konkurs IDEAs 2008 (International Design Excellence Awards 2008) na którym rozdano nagrody za najlepsze i najciekawsze projekty sztuki użytkowej. Aż 4 nagrody przyznano produktom firmy Apple.

Jurorom szczególnie przypadł do gustu MacBook Air, zdobywca złotego medalu w kategorii sprzętu komputerowego oraz iMac, srebrny medalista w tej samej kategorii. Doceniono również bezprzewodową klawiaturę Apple oraz iPhone’a pierwszej generacji. Oba produkty zdobyły w konkursie złote medale.

Obraz
© (fot. Apple)

- MacBook Air to efektowny produkt, zarówno pod względem estetycznym, jak i zastosowanych rozwiązań technicznych. Trudno nie zakochać się w nim od pierwszego wejrzenia –. powiedział Ryan Eder, członek IDSA – Amerykańskiego Stowarzyszenia Projektantów Przemysłowych. Dodał jednocześnie, że MacBook Air to prawdziwa rewolucja na rynku laptopów. Rinat Aruh, także z IDSA, określił klawiaturę bezprzewodową Apple w następujący sposób - Jest dokładnie taka, jaka powinna być: wystarczająco łatwa w obsłudze, byś nie musiał czytać instrukcji i wystarczająco mała, by zniknąć, gdy nie będziesz jej potrzebował.

Zdaniem Anny Derendarz, Marketing Managera firmy iSource S.A. będącej wyłącznym dystrybutorem produktów Apple w Polsce, wyróżnienia przyznane przez IDSA są dowodem na to, że od pewnego czasu w dziedzinie elektroniki użytkowej dokonuje się rewolucja. –. Klient stał się bardziej wymagający i obecnie coraz większą wagę przywiązuje do tego jak wygląda laptop, telefon komórkowy, odtwarzacz mp3. Dziś telefon czy laptop powinien być prosty w obsłudze a jednocześnie efektowny. Elektronika stała się ważnym dodatkiem podkreślającym styl życia a także elementem wystroju wnętrza.– tłumaczy Anna Derendarz. - Obok produktów z nadgryzionym jabłkiem nie sposób przejść obojętnie właśnie dlatego, że Apple było pierwszym producentem elektroniki, który dostrzegł, że przestaje się liczyć wyłącznie funkcjonalność i wysoka jakość produktu. – dodaje.

W tym roku nagrody IDEAs zostały przyznane już po raz 28. IDEAs to coroczny konkurs organizowany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Przemysłowych (IDSA) i redakcję magazynu BusinessWeek. Przyznając nagrody, jury bierze pod uwagę nie tylko innowacyjność i estetykę ocenianych produktów, ale także ich wpływ na środowisko czy funkcjonalność.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)