Project Ara nabiera rozpędu

Project Ara nabiera rozpędu

Project Ara nabiera rozpędu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.01.2015 13:56, aktualizacja: 30.01.2015 14:14

Niedługo po zaprezentowaniu przez Google drugiego prototypu Projectu Ara, poznaliśmy pierwszych producentów modułów do smartfonu.

Niedługo po zaprezentowaniu przez Google drugiego prototypu Projectu Ara, poznaliśmy pierwszych producentów modułów do smartfonu.

W połowie stycznia Google zaprezentowało Spiral 2 - drugi prototyp, a pierwszy modułowy smartfon, który w obecnym kształcie mógłby już trafić na rynek. Jego podstawowa wersja oferuje moduły z wyświetlaczem o rozdzielczości 720p, procesorem Marvell PXA1928 lub Nvidia Tegra K1, czujnikiem zbliżeniowym i oświetlania, aparatem 5 Mpix, modułem Wi-FI i Bluetooth, dwa z modemem 3G, akumulatorem i głośnikiem zewnętrznym oraz portem USB.

Oczywiście jest to dopiero pierwsza wersja przeznaczona do sprzedaży. Posiada ona akumulator o pojemności mniejszej o ok 20-30%, jest pozbawiona modułu LTE, a antena jest oddzielnym modułem. W przyszłości ma ona zostać zintegrowana ze szkieletem urządzenia. Smartfon w obecnym kształcie pojawi się w sprzedaży w Portoryko, co ma być pierwszy testem jego codziennego działania.

W momencie pojawienia się smartfonu na rynku dostępnych ma być 11 modułów. Do końca roku ma ich być co najmniej 30, a dzisiaj znamy już ich pierwszych producentów. Na pierwszy ogień idą dwa układy dźwiękowe od firmy Sennheiser. Pierwszy z nich, to Amphion. Będzie on przeznaczony dla audiofili, którzy cenią sobie wysoką jakość dźwięku, ale równocześnie liczą się z tym, że producenci wysoko cenią sobie urządzenia, które ją zapewnią. Drugim, tańszym modułem będzie Proteus, który zaoferuje dwa wyjścia audio, co pozwoli na podłączenie do niego dwóch par słuchawek.

Drugą firmą jest chiński producent wyświetlaczy - Innolux. Na początek do użytkowników trafi ekran o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 720p. Będzie on pokryty szkłem Gorilla Glass i będą go charakteryzować cienkie ramki o grubości 1 mm. W przyszłości na rynek mają trafić wyświetlacze o innych przekątnych i rozdzielczościach, a także ekrany 3D i E-ink.

Moduły będzie można kupić w stworzonym przez Google specjalnym sklepie z częściami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)