Trwa ładowanie...
d4a64oz
Giznet.pl

Project Ara - Motorola zabiera się za modułowe smartfony

Pamiętacie Phoneblocks? Zaproponowany niedawno przez holenderskiego projektanta pomysł modułowych smartfonów został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez potencjalnych użytkowników, ale jeszcze miesiąc temu nic nie świadczyło o tym, że kiedyś uda się go zrealizować. Do wczoraj, kiedy to Motorola pochwaliła się projektem Ara.
Share
Project Ara - Motorola zabiera się za modułowe smartfony
Źródło: Giznet.pl
d4a64oz

Project Ara to otwarta inicjatywa zmierzająca do zbudowania modułowych smartfonów, które "mają zrobić dla sprzętu to, co Android zrobił dla oprogramowania". Należąca do Google firma, chce więc stworzyć otwartą platformę, do której każdy deweloper będzie mógł dodać własne komponenty sprzętowe.

Smartfon, który opracowany zostanie w ramach projektu Ara, będzie składał się z podstawowej "ramy", nazywanej przez Motorolę endoszkieletem, oraz modułów, które będzie można dowolnie wymieniać. Moduły będą mogły zawierać cokolwiek –. nowy procesor, wyświetlacz, fizyczną klawiaturę czy specjalistyczny czujnik.

Motorola twierdzi, że techniczne prace nad projektem trwają już od ponad roku, jednak dopiero po tym jak Dave Hakkens, pomysłodawca Phoneblocks, skupił wokół tej idei całkiem sporą społeczność, firma postanowiła pochwalić się publicznie swoimi pracami i połączyć z nim siły.

d4a64oz

Motorola zachęca wszystkich deweloperów zainteresowanych tworzeniem własnych modułów do udziału w projekcie. Pierwsze Module Developer’s Kit mają pojawić się w ciągu kilku miesięcy, ale osoby zainteresowane udziałem w programie, mogą zarejestrować się już teraz.

 (fot. Giznet.pl)
Źródło: (fot. Giznet.pl)

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Naukowcy z Harvardu opracowali materiał, który może oszukać kamery termowizyjne

d4a64oz

Podziel się opinią

Share
d4a64oz
d4a64oz
Więcej tematów