Trwa ładowanie...
d19av0r

Produkty Apple'a zdominowały listę gadżetów najbardziej podatnych na uszkodzenia

W testach wytrzymałościowych przeprowadzonych przez firmę ubezpieczeniową SquareTrade najdelikatniejszy okazał się Apple iPad Mini. W "gorącej" dziesiątce znalazły się też 3 inne urządzenia Apple'a.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Produkty Apple'a zdominowały listę gadżetów najbardziej podatnych na uszkodzenia
(Telepolis)
d19av0r

SquareTrade specjalizuje się w sprzedaży dodatkowych ubezpieczeń na wypadek uszkodzenia sprzętu elektronicznego. Dla celniejszego ustalania stawek ubezpieczeń, jak i ku przestrodze kupujących firma przygotowała ranking najbardziej podatnych na uszkodzenia gadżetów.

d19av0r

W czasie przyznawania punktacji poszczególnym urządzeniom pod uwagę wzięto szereg czynników, takich jak projekt obudowy, poręczność (pod kątem możliwości wypadnięcia z rąk) czy masa. Każde urządzenie zostało również upuszczone z wysokości na beton, a odporność na zachlapanie sklasyfikowano na podstawie czasu po jakim sprzęt przestaje działać po zanurzeniu go w wodzie.

Najbardziej delikatny okazał się Apple iPad Mini (ocena 7,5), tuż za nim znalazł się Galaxy S4 (7), trzecie miejsce trafiło do iPada Air i Samsunga Galaxy S3. Pełna lista najbardziej podatnych na uszkodzenia gadżetów znajduje się poniżej:

1. Apple iPad mini - 7,5
2. Samsung Galaxy S4 - 7
3. Apple iPad Air - 6,5
4. Samsung Galaxy S III - 6,5
5. Apple iPhone 5c - 6
6. Asus Nexus 7 - 6
7. Samsung Galaxy Tab 3 - 5,5
8. Apple iPhone 5s - 5,5
9. Asus Nexus 7 II - 5
10. Motorola Moto X - 4,5

Zobacz: Jaką kupić zmywarkę?

d19av0r

Podziel się opinią

Share
d19av0r
d19av0r
Więcej tematów