Produkcja ekranów 4,7 cala do nowych iPhone'ów ma ruszyć w maju

Produkcja ekranów 4,7 cala do nowych iPhone'ów ma ruszyć w maju
02.04.2014 13:30
Produkcja ekranów 4,7 cala do nowych iPhone'ów ma ruszyć w maju
Źródło zdjęć: © Chris Kent / CC

Plotki o tym, że ekran nowej generacji iPhone’a ma się powiększyć, słyszeliśmy już niejednokrotnie. Ostatnio w styczniu, przy okazji doniesień The Wall Street Journal. Wygląda jednak na to, że są one bliskie prawdzie, ponieważ produkcja nowych ekranów ma ruszyć już w maju.

Przynajmniej takie informacje przekazuje agencja Reutera, powołując się na źródła wśród producentów komponentów wykorzystywanych przez Apple. Według agencji za produkcję nowych, większych ekranów odpowiedzialne będą Japan Display, Sharp oraz LG Display, a podczas produkcji po raz kolejny wykorzystana zostanie technologia in-cell touch, dzięki której w iPhone’ie 5 udało się zintegrować panel dotykowy z samym ekranem.

Produkcja ekranów o przekątnej 4,7 cala, które mają trafić do mniejszej wersji nowego iPhone’a, ma ruszyć już za dwa miesiące. Sprawa trochę się komplikuje w przypadku ekranów 5,5 cala –. według agencji Reutera, prace nad przystosowaniem technologii in-cell touch do tak dużych ekranów trwać będą dłużej i nie wiadomo, czy zakończą się one sukcesem. Apple chciałoby oczywiście, by oba tegoroczne iPhone’y były wyposażone w ekrany korzystające z niej, ale może się okazać, że w przypadku większego ekranu trzeba będzie wrócić do standardowego ekranu, na który nałożona jest czułą na dotyk nakładka.

Według niektórych źródeł tegoroczna generacja iPhone’ów ma nosić wspólną nazwę Air i będzie wyjątkowo płaska. Podobno urządzenia mają mieć jedynie 6 milimetrów grubości. Jak będzie w rzeczywistości, dowiemy się najprawdopodobniej we wrześniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)