Trwa ładowanie...
dcofjmc

Próbował usmażyć jajko korzystając z dźwięku. Obalił popularny mit

Pewien Amerykanin postanowił sprawdzić, czy wykorzystując dźwięk można usmażyć jajko. Efekt finalny nie był taki, jak sobie to wyobrażał, ale i tak osiągnął sukces.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po pewnym czasie temperatura jajka zaczęła wzrastać
Po pewnym czasie temperatura jajka zaczęła wzrastać (Youtube.com)
dcofjmc

Najpierw mężczyzna postanowił wykorzystać smartfon z przenośnym głośnikiem. Rozlał jajko na membranie i rozpoczął test. Aby osiągnąć wysokie częstotliwości dźwięku, mężczyzna pobrał specjalną aplikację w stylu "tone generator". Twierdził, że korzystając z takiego natężenia dźwięku, będzie w stanie usmażyć jajko. Uwaga na uszy, w filmie pojawiają się dźwięki o wysokiej częstotliwości.

Niestety głośnik jednak nie zadziałał. Jajko właściwie zamiast się ogrzać, straciło temperaturę. Wtedy mężczyzna postanowił użyć narzędzia, które wykorzystuje się do leczenia bólu i schorzeń mięśniowych. Działa poprzez dźwięk wysokiej częstotliwości. W tym przypadku temperatura zaczęła faktycznie rosnąć, ale powoli.

dcofjmc

Gdyby urządzenie mogło jeszcze dłużej podziałać, z pewnością udałoby się usmażyć jajko. Niestety, jak twierdzi autor filmiku, komponenty spaliłyby się prędzej, niż jajko byłoby gotowe. Jednak potwierdza to teorię, że można usmażyć coś dźwiękiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcofjmc

Podziel się opinią

Share
dcofjmc
dcofjmc
Więcej tematów