Problemy z aktualizacją do iOS 9? Znamy przyczynę

Problemy z aktualizacją do iOS 9? Znamy przyczynę
18.09.2015 11:20
Problemy z aktualizacją do iOS 9? Znamy przyczynę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Zainstalowaliście już najnowszą aktualizację systemu iOS czy może macie z nią problem? Jeśli wasz iPhone nie chce współpracować przy pobieraniu iOS 9, nie jesteście jedyni. Na Twitterze mnóstwo użytkowników skarży się na problemy przy aktualizacji. Spotkało to również mnie, ale nie ma się czym przejmować. Znamy przyczynę tego problemu.

W środę pojawiła się nowa wersja systemu od Apple –. iOS 9. W serwisie Twitter szybko zaczęły pojawiać się głosy, że po kilku minutach pobieranie aktualizacji się przerywa i cały proces trzeba rozpocząć od początku. I tak w kółko. Analitycy twierdzą, że jest to spowodowane zbyt dużym przeciążeniem serwerów, które nie są w stanie „obsłużyć” wszystkich chętnych do aktualizacji jednocześnie. Apple milczy w tej sprawie.

_ Od wczoraj próbowałem zaktualizować iOS-a do dziewiątki i sprawa wyglądała identycznie. W trakcie pobierania pojawiał się komunikat o błędzie mimo wymagającej wolnej pamięci (1 GB) i stałym połączeniu z internetem. Dopiero dzisiaj rano udało mi się zainstalować aktualizację bez żadnych przeszkód. _ - pisze nasz czytelnik, Łukasz.

Analitycy uważają, że użytkownicy mający problem z instalacją muszą uzbroić się w cierpliwość i trochę poczekać. Wersja dotycząca przeciążonych serwerów jest bowiem bardzo wiarygodna jeśli wziąć pod uwagę sporą liczbę posiadaczy słuchawek z nadgryzionym jabłkiem, którzy już korzystają z iOS 9 –. według Mixpanelu ponad 16 procent iPhone’ów zostało zaktualizowanych do czwartku, do godziny 16 czasu zachodnioamerykańskiego.

Niektórzy analitycy są zaskoczeni, że Apple do tej pory nie wyciągnęło żadnych lekcji z czasu, kiedy udostępnił użytkownikom system iOS 8. Podczas aktualizacji do ósemki użytkownicy napotykali szereg błędów uniemożliwiających aktualizację. Doprowadziło to do tego, że firma zwolniła z aktualizacjami dla kolejnych posiadaczy iPhone’ów i iPadów. Mówi się, że niektóre błędy z tamtego czasu do tej pory nie zostały naprawione czy w ogóle wyjaśnione.

- Mogłoby się zdawać, że taka firma zrobi wszystko, żeby nie dopuścić do takich incydentów –. mówił Bob O’Donnell z Technalysis Research. – Apple nie robi nic by temu zapobiec. Po prostu odpuszczają i boom, ludzie mają problem – dodał.

_ SŁK – Wirtualna Polska / Business Insider _

*To jest ciekawe! iPhone 6 Plus zakopany w śniegu. Działa? *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)