Trwa ładowanie...
dqp21xg

Problem ze znalezieniem miejsca parkingowego? Jest rozwiązanie

Firma Sygic wypuściła nową wersji swojej aplikacji do nawigacji GPS. Jest ona zintegrowana z serwisem Parkopedia i pozwala znaleźć wolne miejsce parkingowe przy pomocy smartfona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Problem ze znalezieniem miejsca parkingowego? Jest rozwiązanie
(majorosl66 - Fotolia.com)
dqp21xg

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego jest problemem w wielu miastach na całym świecie. Badanie przeprowadzone niedawno przez firmę Sygic wykazało, że największym problemem dla ponad 80 proc. kierowców jest mała liczba miejsc parkingowych. Prawie połowa z nich nie chce parkować dalej niż 100 metrów od miejsca docelowego, a co trzeci woli parkować za darmo, nawet jeśli musi poświęcić wiele czasu na znalezienie wolnego miejsca. Co ważne, aplikacja jest w stanie wyszukać miejsca parkingowe nie tylko w Polsce, ale na terenie wielu krajów europejskich. Dysponuje ona bazą parkingów (płatnych i bezpłatnych), a na podstawie naszej bieżącej lokalizacji określa trasę dojazdu do najbliższego z nich. Możemy z wyprzedzeniem poznać cenę za godzinę parkowania, a w niektórych przypadkach liczbę wolnych miejsc.

Aplikacja Sygic została zintegrowana z serwisem Parkopedia, aby było możliwe znalezienia miejsca parkingowego z jej poziomu. Aplikacja jest również zintegrowana z serwisami TripAdvisor, Booking.com, Foursquare i Viator.

Aplikację na systemy iOS, Android i Windows Phone można pobrać bezpłatnie.

dqp21xg

Jak podaje Sygic, lokalizatory miejsc parkingowych pozwalają skrócić czas spędzony na szukaniu miejsca parkingowego o 43 proc., a przejechany w tym celu dystans o 30 proc. Parkopedia nie jest oczywiście jedynym tego typu produktem. W sklepie Google Play znaleźć można m.in. podobną aplikację Darmowy Parking, również dostępną bezpłatnie.

dqp21xg

Podziel się opinią

Share
dqp21xg
dqp21xg
Więcej tematów