Trwa ładowanie...

Prawdziwa kosmiczna broń. Na aukcję trafiły pistolety wykonane z meteorytu

Około miliona lat temu wyjątkowy meteoryt uderzył w Ziemię. Odkryto go dopiero w 1906 roku w Szwecji, a dziś pod postacią dwóch pistoletów imitujących Colta 1911 trafił na aukcję. Eksperci obliczyli jego wartość na ponad 1,5 miliona dolarów.

Share
Prawdziwa kosmiczna broń. Na aukcję trafiły pistolety wykonane z meteorytu
Źródło: Heritage Auctions
d2q3ulx

Muonionalusta, czyli meteoryt żelazny należący do oktaedrytów grupy IV A, to łącznie kilkaset kilogramów małych fragmentów, porozrzucanych po dzisiejszej Szwecji. Pierwszy z nich znaleziono w 1906 roku. Jest coś, wyróżnia muonionalusta spośród pozostałych kosmicznych kamieni.

Jako jeden z nielicznych meteorytów na świecie, i jedyny wśród żelaznych, zawiera naturalny stiszofit, który powstał w czasie zderzenia z atmosferą. Muonionalusta rozpoznacie po charakterystycznym dla niego wzorze widocznym na przekroju poprzecznym. Nazywa się to figurami Widmanstättena (zwane również strukturami Thomsona).

Broń z meteorytu muonionalusta

To dosyć dziwne, ale ktoś wpadł na pomysł aby z takiego meteorytu stworzyć broń. W dodatku całkowicie działającą. Jest to kopia pistoletu Colt M1911, wykonana z żelaznego meteorytu. Jak można się domyślić, posiada charakterystyczny dla muonionalusta wzór.

Serwis Heritage Auctions wykonał nawet specjalne wideo, dotyczące "meteorytowych" Coltów M1911.

Według ekspertów, dwa takie pistolety, które trafią na aukcję 20 lipca, są warte blisko 1,5 miliarda dolarów. Ciekawe, że wybrano akurat tą datę. 20 lipca 2019 roku minie 50 lat od pierwszego lądowania na Księżycu, którego dokonali astronauci NASA - Neil Armstrong oraz Buzz Aldrin.

d2q3ulx

Podziel się opinią

Share
d2q3ulx
d2q3ulx
Więcej tematów