Trwa ładowanie...
d1h4156

Pralkosuszarka w cenie pralki. Tak się pierze i suszy w XXI wieku

Inteligentna, energooszczędna i niedroga pralkosuszarka to jedno z przydatnych urządzeń do domu i mieszkania. W jednym sprzęcie mieści się urządzenie do prania i suszenia ubrań, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń i czas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Suszenie prania w suszarce lub pralkosuszarce pozwala zaoszczędzić dużo czasu
Suszenie prania w suszarce lub pralkosuszarce pozwala zaoszczędzić dużo czasu (iStock.com)
d1h4156

Nigdy więcej rozkładanych suszarek

Na pralkosuszarkę musimy obecnie wydać średnio ok. 3 tys. zł, a ceny wielu polecanych modeli sięgają nawet 10 tys. zł. W optymalnym budżecie możemy jednak kupić uniwersalne urządzenie, dzięki któremu nasze pranie wyjmiemy z pralki czyste i suche, a nawet niewymagające prasowania. Niedroga pralkosuszarka do 2 tys. zł wyniesie nas tyle, ile pralka średniej klasy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podobnie jak w przypadku pralki, zwracajmy uwagę na prędkość wirowania. Im więcej obrotów, tym pranie suszy się szybciej. Wygodnym rozwiązaniem w pralkosuszarkach jest płynna regulacja wirowania pozwalająca na swobodne ustawienie różnych prędkości wirowania w zależności od programu prania. Tańsze urządzenie może mieć nieco większe wymiary lub generować więcej hałasu od droższych urządzeń. Nowoczesne pralkosuszarki są obecnie cichsze i nie przekroczą rozmiarów zwykłej pralki.

d1h4156

Pralkosuszarka do zabudowy — modele w atrakcyjnej cenie

Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru pralkosuszarki do zabudowy pozwoli maksymalnie zaoszczędzić miejsce i dodatkowo ukryć urządzenie za frontem szafki – to idealne rozwiązanie do nowoczesnych domów oraz niewielkich mieszkań, gdzie w małej łazience na dodatkowy sprzęt AGD po prostu nie ma miejsca. Pralkosuszarka do zabudowy ma więc jeszcze więcej zalet: oszczędność czasu i miejsca na urządzenie oraz dodatkowa możliwość zaaranżowania wnętrza nowocześnie, czyli tak, aby zbędne urządzenie nie rzucało się w oczy.

Posiadacze suszarni lub ogrodu, w którym na świeżym powietrzu suszy się pościel, rzadziej decydują się na zakup urządzenia do suszenia ubrań. Wydatek wydaje się zbędny, jeśli pranie można wysuszyć innym sposobem. Dobra suszarka przyspiesza jednak cały proces, a my nie musimy rozwieszać ubrań i prasować niektórych jego rodzajów. Osobną suszarkę warto wybrać, jeśli np. jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej pralki lub chcemy mieć możliwość suszenia ubrań w trakcie prania.

d1h4156

Pierzemy i suszymy budżetowo - które urządzenie wybrać?

Wyższa cena oznacza zwykle większe obroty oraz dodatkowe funkcjonalności, ale każdą pralkosuszarkę obsługuje się podobnie. Jeśli załadujemy bęben całym wsadem np. 8 kg prania, po odwirowaniu należy wyjąć część ubrań, zanim uruchomimy program suszenia. Suszenie odbywa się za pośrednictwem gorącego strumienia powietrza skierowanego na obracający się bęben. Gorące i wilgotne powietrze jest chłodzone i w skroplonej postaci odprowadzanie tak jak odwirowana woda. Jeśli w bębnie jest za dużo prania – suszenie trwa dłużej, może być nieskuteczne i w skrajnych przypadkach może niszczyć ubrania. Jeśli ubrania zostaną w suszarce po zakończeniu programu na zbyt długo albo nie dostosujemy programu pracy urządzenia, wyjmiemy je pogniecione. Ważne, aby suszeniu były poddawane ubrania odwirowane, a nie mokre np. po praniu ręcznym.

d1h4156

Podziel się opinią

Share

d1h4156

d1h4156
Więcej tematów