Trwa ładowanie...
ycipk-29ohhs

Pralki ładowane od góry. Polecamy energooszczędne i kompaktowe modele

Wypiorą delikatne firanki, ciężkie i brudne ubrania, a wszystko to w szybkim programie prania parą lub w trybie energooszczędnym. Pojemne i kompaktowe pralki ładowane od góry to wydajne, oszczędne i pełne nowych funkcji urządzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Panel sterowania pralki ładowanej od góry jest niedostępny dla dzieci
Panel sterowania pralki ładowanej od góry jest niedostępny dla dzieci (Shutterstock.com)
ycipk-29ohhs

Kompaktowe pralki ładowane od góry - do każdego typu tkanin

Pralki ze wsadem od góry to najlepsza alternatywa tam, gdzie z różnych powodów nie możemy wstawić modelu ładowanego od przodu. Niewielkie modele możemy wstawić we wnękę o szerokości zaledwie 40 centymetrów. Nowoczesne modele potrafią same zważyć pranie i automatycznie dostosować odpowiedni program. Przykładem mogą być nowoczesne modele Electrolux w klasie energetycznej A+++.

ycipk-29ohhs

Sierść zwierząt na ubraniach lub domownik ze skłonnością do alergii na kurz? To nie problem, kiedy mamy model pralki z funkcją prania parą. W nowoczesnych pralkach ładowanych od góry możemy nawet prać niektóre delikatne tkaniny. Do niedawna na opakowaniach wielu produktach tekstylnych (np. zasłony), widniał napis: "nie prać w pralkach ładowanych od góry". To ograniczenie nie dotyczy wielu nowszych modeli, które zaprojektowano z myślą o praniu wszystkich rodzajów tkanin - bez wyjątków.

Pralki do nieustawnych mieszkań

Pralka ładowana od góry bywa rozwiązaniem w nieustawnych pomieszczeniach lub tam, gdzie nie ma możliwości komfortowego otwierania frontowych drzwiczek. Nad taką pralką nie powinno się jednak nic znajdować, a wnęka, w którą wstawiamy ten typ urządzenia, powinna być odpowiednio wysoka ze względu na górną klapę oraz dozownik detergentów. Do kawalerki jest wręcz idealna. Te funkcjonalne urządzenia umożliwiają załadowanie prania bez konieczności schylania się i podnoszenia ciężkiego kosza z wilgotnymi ubraniami wprost z podłogi.

ycipk-29ohhs

Maksymalna pojemność i moc przy niewielkich wymiarach

Wiele pralek tego rodzaju możemy kupić w atrakcyjnej cenie. W porównaniu do modeli z drzwiczkami frontowymi ich cena jest niższa od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W cenie do 1 tys. zł dostępne są modele w klasie energetycznej A++ i A+++ oraz o pojemności nawet powyżej 8 kilogramów. Taka pralka zaspokoi potrzeby całej rodziny, zwłaszcza, jeśli zwrócimy uwagę na modele z ekspresowym programem oraz opcją połowy wsadu. Przeciętny model ze wsadem od góry ma teraz programy ekologiczne, czytelny i wyraźny programy, duży panel sterowania, wysoką wydajność w czasie wirowania, a do tego stosunkowo cicho pracuje.

Te sprytne urządzenia w niczym nie ustępują teraz modelom ładowanym od przodu. Pranie i odświeżanie przy użyciu pary czy inteligentne funkcje skracania programu prania w zależności od stopnia zabrudzenia, czy nawet nowoczesny sposób rozprowadzania płynów do zmiękczania tkanin w taki sposób, aby dłużej były miękkie i pachnące.

ycipk-29ohhs

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-29ohhs

ycipk-29ohhs
ycipk-29ohhs