Trwa ładowanie...
d2g2jt7
CHIP

Pracownicy fizyczni nie są już potrzebni!

Jak zapowiedział swoim udziałowcom Terry Gou, dyrektor generalny Foxconnu, jego firma zamierza wprowadzić roboty do swoich systemów technologicznych, by te zastąpiły zatrudnianych do tej pory pracowników. Ma to przynieść firmie znaczne oszczędności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracownicy fizyczni nie są już potrzebni!
(chip.pl)
d2g2jt7

Roboty, zdaniem Foxconnu, będą tańsze i wydajniejsze od zatrudnionych w fabrykach robotników. Dzięki nim, produkcja tak pożądanych urządzeń, jak iPhone 6, ma iść znacznie sprawniej, a fabryki będą mogły zwiększyć wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Na chwilę obecną „Foxboty” są w ostatniej fazie testów. Każdy z robotów kosztuje około dwudziestu tysięcy dolarów, ale warto pamiętać, że Foxconn zatrudnia 1,23 miliona pracowników. Na dodatek ci pracownicy stworzyli Foxconnowi wiele „problemów wizerunkowych”, bezczelnie popełniając samobójstwa w miejscach pracy i z zupełnie niezrozumiałych przyczyn skarżących się na bezpłatne nadgodziny.

Foxconn jest jednym z największych producentów podzespołów elektronicznych w Chinach. Z jego usług korzystają, między innymi, Apple i Microsoft.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowe Lumie będą nazywać się…

d2g2jt7

Podziel się opinią

Share
d2g2jt7
d2g2jt7
Więcej tematów