Poznajcie aktorkę, która użycza głosu Siri

Poznajcie aktorkę, która użycza głosu Siri07.10.2013 12:30
Poznajcie aktorkę, która użycza głosu Siri
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

To ona doradza posiadaczom iPhone'ów, gdzie znajdą najbliższą restaurację, opowiada o panujących na drodze warunkach atmosferycznych i niewzruszonym głosem odpowiada na setki żenujących pytań.

Dzięki materiałowi przygotowanemu przez CNN możemy poznać osobę użyczającą Siri głosu. Jest nią aktorka Susan Bennett, która wcześniej nagrywała głosy dla przeróżnych zauotomatyzowanych urządzeń pokroju lotniczych terminali czy bankomatów w firmie GM Voices. To właśnie tam zauważył ją ScanSoft, który w 200. r. rozpoczynał prace nad Siri. Praca Susan polegała na odczytywaniu i nagrywaniu zwrotów i słów przez 4 godziny dziennie, każdego dnia, przez miesiąc. Aktorka ze śmiechem przyznaje, że była to wyjątkowo monotonna i męcząca praca - "Dlatego czasem Siri brzmi tak, jakby była znudzona".

Kobieta nie wiedziała do czego wykorzystane będą jej nagrania - przypuszczała jedynie, że będzie to związane z jakimś oprogramowaniem głosowym. Gdy w 201. r. Apple wypuściło Siri, Susan nawet nie posiadała najnowszej wersji iPhone'a, pozwalającej na korzystanie z Siri i dopiero jeden ze znajomych zaczepił ją z pytaniem, czy to właśnie ją słyszy w swoim telefonie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Chrome OS wbudowany w... Windows 8"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)