Poznaj 100 najlepszych produktów IT 2007

Poznaj 100 najlepszych produktów IT 2007

02.07.2007 15:00, aktualizacja: 03.07.2007 15:37

Choć zwyczajowo to koniec roku jest czasem wszelkiego rodzaju rankingów i podsumowań, to amerykański magazyn PC World kolejny raz już w okresie wakacyjnym przygotował listę 100 najlepszych, najbardziej innowacyjnych i godnych uwagi konsumentów produktów z branży informatyczno-internetowej. Zestawienie jest bardzo szerokie - znalazły się w nim zarówno najróżniejsze urządzenia, jak i oprogramowanie, serwisy internetowe czy usługi. Ich wspólnym mianownikiem jest jednak zawsze to, że w swojej kategorii zostały uznane za najlepsze. Postanowiliśmy więc przybliżyć ową listę również naszym czytelnikom. Zapraszamy do lektury!

Na wstępie warto zaznaczyć, iż zdecydowaliśmy się na przedstawienie pełnej amerykańskiej listy - nawet mimo tego, że kilka z owych stu pozycji to produkty niedostępne w Polsce. Jest ich jednak naprawdę niewiele, a poza tym uznaliśmy, iż czytelnicy z pewnością chcą wiedzieć, co jest popularne na rynku amerykańskim, który od lat wyznacza trendy w IT. Gwoli ciekawostki dodajmy, że w zestawieniu nie pojawił się niezmiernie popularny w mediach iPhone - w momencie powstawania tego tekstu jest jeszcze zbyt wcześnie, by jednoznacznie ocenić najnowszy produkt Apple'a.

Ujęte w zestawieniu produkty prezentujemy w kolejności od pozycji 1. do 100. Obok nazwy podajemy rodzaj urządzenia/usługi/aplikacji oraz jego cenę.

1. Google Apps Premier Edition
Zestaw aplikacji webowych. Cena: 50 USD rocznie za 1 użytkownika.

Oferta koncernu Google to już od dawana o wiele więcej niż tylko wyszukiwarka internetowa. Firma jakiś czas temu wprowadziła na rynek dostępne z poziomu przeglądarki edytor tekstu oraz arkusz kalkulacyjny, zaś wkrótce gotowa ma być aplikacja do tworzenia prezentacji online. Te narzędzia, w połączeniu z Gmailem, komunikatorem Google Talk oraz Google Calendar powoli stają się całkiem rozsądną alternatywą wobec produktów biurowych Microsoftu.

Dla domowych użytkowników wystarczającą jest darmowa wersja powyższych narzędzi - jednak za 50 USD rocznie ( cena abonamentu dla 1 użytkownika ) firmy mogą skorzystać ze znacznie potężniejszego pakietu biurowego. Wersja płatna wyposażona jest m.in. w interfejsy API, dzięki którym możemy zintegrować narzędzia Google ze swoim systemem informatycznym. Więcej informacji na temat Google Apps Premier Edition znaleźć można tutaj - http://www.google.com/a/help/intl/en/admins/editions.html.

2. Intel Core 2 Duo
Procesor desktopowy; cena: od 150 USD.

Szybki ( a w każdym razie znacznie szybszy niż cokolwiek wcześniej ), niezbyt drogi i jednocześnie energooszczędny procesor - oto krótka charakterystyka jednego z najlepszych w ostatnich latach produktów Intela. Paradoksalnie, jego zalety mogą poważnie zaszkodzić użytkownikom komputerów - jeśli AMD szybko nie odpowie równie dobrym produktem, może czekać nas okres dominacji Intela na rynku CPU. A taki monopol raczej nie sprzyja redukcjom cen...3. Nintendo Wii
Konsola do gier; cena ok. 250 USD.

Pierwsza konsola, która jest czymś więcej niż tylko... konsolą. To właśnie Wii zdołała przyciągnąć przed telewizory ludzi, których nigdy wcześniej nie posądzalibyście o zamiłowanie do gier wideo - emerytów, statecznych biznesmenów czy gospodynie domowe. A teraz oni wszyscy skaczą przed Wii i wymachują trzymanymi w dłoniach kontrolerami... Prawdziwe szaleństwo! A jeszcze kilkanaście miesięcy temu wydawało się, że w konsolowej wojnie liczyć się będą jedynie Microsoft i Sony...

4. Verizon FiOS
Usługa dostępowa; cena: od 40 USD miesięcznie.

Oto przykład produktu dostępnego jedynie w USA. FiOS to superszybki dostęp do Internetu ( do 30 megabitów na sekundę ), odpowiedni m.in. do świadczenia usług IPTV. Mimo dość wysokich cen, usługa ta jest bardzo chwalona przez użytkowników - aż 84% ankietowych klientów Verizon chwali sobie jej jakość.

5. RIM Blackberry 8800
Smartphone; cena: w zależności od oferty operatora.

Recepta na stworzenie tego urządzenia była prosta - weź świetny smartphone i dodaj do niego GPS. Ale to produkt nie dla wszystkich - nie ma na przykład aparatu cyfrowego, więc zwykli użytkownicy raczej wybierają inne telefony. Ale dla wszelkiej maści biznesmenów, intensywnie korzystających z poczty elektronicznej, model 8800 to właściwie ideał.

6. Parallels Desktop
Aplikacja do wirtualizacji; cena: ok. 80 USD.

Hm, program dla Mac OS w zestawieniu PC Worlda? Ależ tak. Świetny interfejs, prosta obsługa i rozbudowane opcje akceleracji 3D sprawiają, że jest do najlepsze narzędzie do uruchamiania Windows ( lub jakiegokolwiek innego systemu ) w komputerach Apple z procesorami Intela.

7. Pioneer Elite 1080p PRO-FHD1
Telewizor plazmowy HD; cena: ok. 8 tys. USD.

Zdecydowanie nie jest to najtańszy telewizor na dość zatłoczonym już rynku odbiorników obsługujących HD. Jeśli jednak stać was na taki wydatek, to nie ma się co zastanawiać - to jeden z najlepszych telewizorów, jakie obecnie można kupić. 8. Infrant Technologies ReadyNAS NV
Dysk sieciowy typu NAS ( Network-attached storage ); cena: ok. 900 USD.

Jeśli jesteś administratorem odpowiedzialnym za backup w dużej firmie, to z pewnością chciałby kupić sobie ReadyNAS NV. Urządzenie to wyposażono w liczne narzędzia przydatne podczas wykonywania i przywracania kopii zapasowych plików, serwer wydruku, wsparcie dla technologii uPNP i wiele wiele innych. Aha, czy wspomnieliśmy, że może ono zmagazynować do 1 TB danych?

9. Apple Mac OS X 10.4 "Tiger"
System operacyjny; cena: ok. 139 USD.

Tu charakterystyka będzie krótka: znajdźcie jedną fajną funkcję w Windows Vista, która nie jest obecna w systemie Apple'a. Tak, my też nie potrafimy...

10. Adobe Premiere Elements 3
Aplikacja do edycji wideo; cena: 99 USD

To taki typowy produkt z serii Adobe Elements - oferuje użytkownikowi wszelkie niezbędne opcje do edytowania materiału wideo w rozsądnej cenie.

11. Apple TV
Urządzenie do odbioru streamingowej transmisji multimedialnych; cena 299 USD

Funkcjonalność nowego produktu Apple nie jest szczególnie szeroka - ale za to jest ono proste w obsłudze i zadania, które mu powierzono, wypełnia wzorowo. Wymieniona powyżej wada może zresztą wkrótce zniknąć - najróżniejsi zdolni hakerzy już wzięli się za rozszerzanie możliwości Apple TV...

12. Samsung Syncmaster 244T
Panoramiczny monitor LCD; cena: 700 USD

W tym roku monitory typu "wide" stały się niezmiernie popularne - a 24-calowy model Samsunga jest jedną z ciekawszych propozycji z tego sektora. Jego zaletami są doskonała jakość obrazu oraz liczne ciekawe funkcje dodatkowe.

13. BillP Studios WinPatrol
Aplikacja do zarządzania Windows; darmowa.

Świetny program dla osób, które chciałyby mieć pełną kontrolę nad tym, co instaluje i uruchamia się w ich systemie. WinPatrol ułatwia zdecydowanie, co ma startwać wraz z Windows, a co nie powinno. Pobierz - http://www.idg.pl/ftp/pc_14164/winpatrol.11.3.2007.pl.html.

14. HP dv9000t
Komputer przenośny; cena: od 1100 USD

Jeśli odpowiednio dobierzecie oferowane przez producenta komponenty, to ten notebook zawstydzi wydajnością niejednego "wypasionego" desktopa. 17-calowy wyświetlacz o maksymalnej rozdzielczości WXGA+ w połączeniu z opcjonalnym napędem HD DVD sprawia, że urządzenie to może być świetnym odtwarzaczem filmów HD. 15. McAfee SiteAdvisor
Oprogramownanie zabezpieczające; darmowe

Darmowa wersja SiteAdvisor to świetne narzędzie, ostrzegające użytkownika przed stronami mogącymi zawierać adware, spyware lub będącymi próbami oszustwa. Pobierz - http://www.idg.pl/ftp/pc_13433/mcafee.siteadvisor.dla.internet.explorera..html.

16. Ubuntu 7.04
System operacyjny; darmowy

Wydajny, przyjazny dla użytkownika i darmowy - nic dziwnego, że Ubuntu szybko stał się jedną z najpopularniejszych wersji Linuksa, z którego korzystać mogą nawet początkujący. Warto wspomnieć, że ostatnio nawet Dell zapowiedział, że w jego ofercie pojawią się notebooki z tym systemem.

*17. http://Pandora.com *
Serwis muzyczn; darmowy

Jedna z ciekawszych internetowych rozgłośni radiowych, która potrafi tworzyć listę nagrań na podstawie preferencji użytkownika. Szkoda tylko, że planowana w USA reforma systemu tantiem może sprawić, iż Pandora zniknie z Sieci...

18. Microsoft Xbox 360 Elite
Konsola do gier; cena: 480 USD

Xbox360 w najdroższej wersji, wyposażonej w dysk o pojemności 120 GB oraz wsparcie dla standardu 1080p. Atutem tej konsoli jest również rozbudowany serwis Xbox Live oraz usługi wideo na żądanie.

19. Paint.net
Aplikacji do edycji grafiki; darmowa

Open-source'owy program, wyposażony w dziesiątki przydatnych opcji, upakowanych w pliku instalacyjnym o "wadze"... 1,3 MB. I do tego jeszcze bezpłatny! Pobierz - http://www.idg.pl/ftp/pc_14612.html.

20. Hitachi Deskstar 7K1000
Twardy dysk, 399 USD

To prawda, nie jest tani - ale za to może zmagazynować do 1 TB danych i na piątke wypada we wszystkich testach wydajności. Wygląda na to, że czasami warto przepłacić...

21. SightSpeed 6
Oprogramowanie do wideokonferencji; darmowe

Jeden z najlepszych programów do wideokonferencji - jego możliwości już od dawna były imponujące, a w wersji 6 pojawiło się mnóstwo nowych, ciekawych opcji. I wciąż jest darmowy! Pobierz - http://www.sightspeed.com/.

*22. http://Kayak.com *
Serwis turystyczny; darmowy

Jeśli wybieracie się w podróż, warto zajrzeć na stronę http://www.kayak.com - czyli ogromną wyszukiwarkę ofert hoteli, biur podróży, lotów itp.

23. Nikon D40X
Cyfrowa lustrzanka; cena: 599 USD

Tani, ale jednocześnie bardzo przyzwoity cyfrowy aparat fotograficzny Nikona. Atutem modelu D40X jest świetny system pomocy, który ułatwia początkującym opanowanie wszystkich opcji cyfrowej lustrzanki.24. Times Reader
Czytnik informacji; cena: 15 USD miesięcznie

Aplikacja, ułatwiająca czytanie wiadomości z magazynu New York Times - dzieki niej czujesz się, jakbyś czytał papierową gazetę. Wygodna, wydajna - naprawdę warta owych 15 USD. Pobierz - http://firstlook.nytimes.com/index.php?cat=4.

25. Samsung BlackJack
Smartphone; cena: 150 USD

Jeden z ciekawszych dostępnych obecnie telefonów komórkowych - lekki, cienki, świetnie obsługuje multimedia i doskonale nadaje się do pisania i odbierania e-maili.

26. Apple iPod, 80GB
Odtwarzacz audio, 349 USD

Choć mówi się, że to "wideo iPod", to jednak urządzenie to najlepiej radzi sobie jako odtwarzacz muzyki. Chyba niewielu jest na świecie melomanów, których kolekcja muzyczna nie zmieściłaby się w pamięci iPoda.

27. Yahoo Mail Beta
System kont pocztowych; darmowy

Portal Yahoo! stworzył swój nowy system pocztowy w oparciu o webową technologię Ajax - dzięki temu online'owa poczta wygląda niemal jak Outlook. A nie ma jego dziur... Yahoo! Mail - http://new.mail.yahoo.com/.

28. TomTom One
System nawigacji satelitarnej; cena: 499 USD

Świetne mapy, jasne wskazówki dla kierowców, prosta obsługa oraz ciekawie zaprojektowane urządzenie - oto główne zalety TomTom One.

29. Dell Ultrasharp 2407WFP
Panoramiczny monitor LCD; cena: 699 USD

Fakt, opisana powyżej "panorama" Samsunga oferuje nieco lepszy obraz - ale w kategorii "najlepsza jakość za rozsądną cenę" zdecydowanie wygrywa model 2407WFP Della.

30. Zoho
Zestaw aplikacji biurowych; darmowy

Oto kolejny, popularny w USA, webowy konkurent MS Office. Zaletą Zoho jest ciekawy interfejs oraz solidnie przygotowane aplikacje ( szczególnie ceniony jest edytor teksty Zoho Writer ). Strona producenta - http://www.zoho.com. 31. Gmail
System kont pocztowych; darmowy

Cóż, poczta Google nie ma może najpiękniejszego interfejsu. Ale oferuje zawrotną pojemność i niezwykle przydatne opcje przeszukiwania archiwum wiadomości. Gmail - http://mail.google.com.

32. Sling Media Slingbox Pro
Urządzenie do streamingowej transmisji multimedialnych; cena: 249 USD

Slingbox umożliwia wysyłanie odbieranych ( lub nagranych wcześniej ) programów do każdego urządzenia obsługującego sieć i wyposażonego w przeglądarkę internetową.

33. Red Octane Guitar Hero 2
Gra wideo; cena: 90 USD

Granie na gitarze jeszcze nigdy nie było tak łatwe i przyjemne - oto nowatorska konsola gra, dzięki której możecie wcielić się w herosa rocka!

34. http://YouTube.com
Serwis wideo; darmowy

YouTube.com to najlepszy sposób na opublikowanie filmu w Internecie oraz... marnowanie czasu. Internauci spędzają tam godziny skacząc od jednego wideo do drugiego...

35. Mozilla Firefox 2
Przeglądarka internetowa; darmowa

Micrsoft co prawda znacznie poprawił Internet Explorera w wersji 7 - ale po co w ogóle zawracać sobie głowę tą przeglądarką, jeśli jest Firefox 2? Szybki, bezpieczny, darmowy i łatwy do rozbudowania program. Pobierz - http://www.idg.pl/ftp/linux_1681/mozilla.firefox.2.0.0.4.pl.html.

36. Google Picasa
Edytor graficzny; darmowy

Typowy produkt Google - wygodny w użyciu, prosty, szybki i... darmowy! Pobierz - http://picasaweb.google.com.

37. Nikon D80
Cyfrowa lustrzanka; cena: ok. 1200 USD.

Ultraszybki czas reakcji, doskonałe zdjęcia, wygodna obsługa oraz sporo ciekawych opcji ( np. edycji zdjęć ) - czegóż więcej oczekiwać od cyfrowej lustrzanki?

38. Skype 3
Aplikacja VoIP; cena: w zależności od usługi

Twórcom Skype'a jak na razie nie udało się wyprzeć z rynku telefonii stacjonarnej - ale przyznać trzeba, że to właśnie ich program sprawił, że internauci zaczęli masowo korzystać z telefonii internetowej. Pobierz - http://skype.onet.pl.39. Aliph Jawbone

Zestaw słuchawkowy; cena: 120 USD

Produkty firmy Aliph zawsze były interesujące - jednak szczególnie godzien uwagi jest jej nowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do telefonów komórkowych, wyposażony w system redukowania szumu.

40. Shure E500PTH
Słuchawki; 499 USD

Coś dla melomanów - słuchawki do przenośnych odtwarzaczy audio, które są droższe od większości "playerów" ( od niektórych nawet kilkakrotnie ).

41. CyberPower Gamer Infinity Ultimate
Komputer typu desktop; cena 4,4 tys. USD

Nie, nie zrobiliśmy błędu podając cenę - ten "pecet" naprawdę tyle kosztuje. Jest drogi, ale za to trudno znaleźć maszynę, która przewyższyłaby go wydajnością. Marzenie każdego gracza.42. Asus w5fe-2P025E
Komputer przenośny; cena: 2199 USD

Model w5fe to tzw. ultraprzenośny notebook - urządzenie jest niewielkie i lekkie. Co ważne, jest to jeden z pierwszych laptopów wyposażonych w obsługę systemu Windows Vista SideShow - na jego obudowie umieszczono dodatkowy wyświetlacz, na którym prezentowane są informacje o poczcie, sieci itp.

*43. http://AVSForum.com *
Forum internetowe; darmowe

Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś na temat domowych urządzeń multimedialnych - telewizorów, projektorów, odtwarzaczy, systemów audio - koniecznie zajrzyjście na AVS Forum.

*44. http://Flickr.com *
Serwis fotograficzny; darmowy

Prosty, wydajny i wygodny w użyciu serwis umożliwiający publikowanie i przeglądane online zdjęć i grafik.

45. Apple iPod Nano
Odtwarzacz audio; cena: od 149 USD

Ładny - jak wszystkie produkty Apple - i prosty w obsłudze odtwarzacz MP3 o niewielkich gabarytach. Może zmagazynować do 8 GB muzyki.

46. Nikon Coolpix S50c
Cyfrowy aparat fotograficzny; cena: 350 USD

Sympatyczna cyfrówka, która ma kilka podstawowych zalet, wyróżniających ją spośród konkurencji: duży, 3-calowy wyświetlacz LCD, obsługę Wi-Fi oraz możliwość szybkiego wysłania zdjęć do serwisu Flickr.

47. Dell Ultrasharp 2007WFP
Panoramiczny monitor LCD; cena: 390 USD.

Nie stać cię na 24-calową "panoramę"? Spokojnie - wśród mniejszych wyświetlaczy też są godne uwagi urządzenia. Na przykład model 2007WFP Della.

48. OCZ Trifecta Secure Digital Memory Card
Karta pamieci flash; cena: od 25 USD

Jedna z najszybszych dostępnych na rynku kart pamięci w formacie microSD ( wykorzystywanym np. w telefonach komórkowych ). W zestawie nabywca otrzymuje specjalny adapter, umożliwiający podłączanie karty do standardowego złącza SD.49. Archos 704 WiFi
Przenośny odtwarzacz multimedialny; cena: 549 USD.

Połączenie handhelda z odtwarzaczem - model 704 odtwarza wszelkie popularne formaty multimedialne, obsługuje Wi-Fi, ma 7-calowy wyświetlacz i wbudowaną przeglądarkę WWW. Idealny towarzysz podróży.

50. Lenovo ThinkPad X60 Tablet
Tablet PC/notebook; cena: 2500 USD

Świetnie zaprojektowany ultraprzenośny notebook, który można błyskawicznie przekształcić w tablet. Wydajny, ładny i lekki.

51. Canon EOS 30D
Cyfrowa lustrzanka; cena: 1499 USD

Następca niezwykle popularnego modelu 20D - wyposażony m.in. w poprawione sterowanie oraz powiększony ( do 2,5" ) wyświetlacz LCD.

*52. http://LaLa.com *
Serwis muzyczny; cena: 1,79 USD za płytę

Strona WWW umożliwiające wymienianie się płytami CD - podajesz, jakie płyty możesz zaoferować, a następnie sprawdzasz, co chcą wymienić inni. Gdy coś przypadnie ci do gustu, zamawiasz płytę ( w zamian oddając własną i uiszczając drobną opłatę za pośrednictwo ).

53. Google Maps for Mobile
Serwis mapowy; darmowy

Google Maps zna każdy - ale ta wersja serwisu świetnie wygląda nawet na komórkach z niewielkimi wyświetlaczami. Coś dla tych wszystkich, którym zdarza się zgubić...

54. Canon Pixma iP4300
Drukarka atramentowa; cena: 90 USD.

Czasami potrzebujesz po prostu zwykłej, solidnej drukarki - wtedy dobrym wyborem jest model Pixma iP4300 Canonsa. Szybki, oszczędny i solidny.

55. Kaspersky Anti-Virus
Oprogramowanie antywirusowe; cena: 50 USD.

Element podstawowego wyposażenia każdego użytkownika komputera z Windows. Program rosyjskiej firmy Kaspersky jest skuteczny, szybki i często uaktualniany.

56. Microsoft Office 2007
Pakiet aplikacji biurowych; cena: od 100 USD

Zestaw programów Microsoft doczekał się w wydaniu 2007 jednego z najpoważniejszych w historii odświeżeń - nowe funkcje, nowy interfejs... nowe podejście do użytkownika.

57. Asus Crosshair
Płyta główna; cena: 250 USD

Jeśli szukacie "wypasionej" płyty dla procesorów AMD, to właśnie znaleźliście. Ten model Asusa wyposażony jest w większość opcji, portów i narzędzi, o których marzą zaawansowani użytkownicy "pecetów".*58. http://Digg.com *
Serwis społecznościowy; darmowy

Nie ważne, z jakiej branży pochodzi najświeższa plotka w Internecie - korzystając z tego serwisu poznacie ją najwcześniej.

59. Dell XPS M1210
Komputer przenośny; cena: od 1299 USD

Notebook, którego twórcy w niezwykły sposób zdołali połączyć dwa urządzenia - multimedialne centrum rozrywki oraz ultraprzenośnego laptopa - w jedno.

60. Creative Zen V Plus, 8GB
Odtwarzacz audio; cena: 200 USD

iPod Nano jest w USA bardziej popularny - ale kosztujący mniej więcej tyle samo Zen V Plus oferuje znacznie więcej: przyjazny interfejs, radio oraz mikrofon.

61. Apple iTunes
Oprogramowanie do zarządzania muzyką; bezpłatne

Nawet, gdyby nie było sklepu iTunes, to ta aplikacja wciąż byłaby jednym z najlepszych programów do zarządzania cyfrową kolekcją muzyki. Pobierz - http://www.apple.com.pl/itunes/overview/.

62. Gigabyte GA-965P-DQ6
Płyta główna; cena: 230 USD

Doskonała płyta główna dla systemów wykorzystujących procesory Intela - trochę droga, ale w zamian otrzymujecie solidne, trwałe i wydajne urządzenie.

63. Iomega NAS 150d 1TB
Dysk sieciowy typu NAS ( Network-attached storage ); cena: 799 USD

Wydajny i godny zaufania dysk sieciowy - jego największa zaletą jest obsługa systemu hot swap, umożliwiającego łatwe podłączanie/odłączanie dodatkowych dysków twardych.

64. Fujifilm FinePix F40fd
Cyfrowy aparat fotograficzny; cena: 260 USD

Solidna cyrówka, wyposażona m.in. w system wykrywania ludzki twarzy, co pozwala jej na optymalne dopasowanie parametrów podczas rejestrowania zdjęcia.

65. Canon MP600
Atramentowa drukarka wielofunkcyjna

Do ideału temu urządzeniu brakuje tylko funkcji faksu - jednak MP600 z powodzeniem nadrabia ten brak jakością i szybkością wydruku.66. 37signals Backpack
Oprogramowania do planowania/zarządzania projektami; cena: od 5 USD miesięcznie

Świetna aplikacja, ułatwiająca zaplanowanie i zrealizowanie dowolnego zadania. Jej podstawowymi zaletami są prosty interfejs oraz doskonała współpraca z wieloma różnymi źródłami danych.

67. LG Electronics BH100
Odtwarzacz wideo HD; cena 1200 USD

Wszyscy mówili, że się nie da - a jednak się dało. Koreański koncern LG stworzył odtwarzacz, który bez problemu obsługuje obydwa konkurencyjne formaty HD - Blu-ray i HD DVD.

*68. http://Craigslist.org *
Serwis ogłoszeniowy; darmowy

Świetny, prosty w obsłudze serwis, prezentujący ogłoszenia z najróżniejszych dziedzin.

*69. http://BBB.org *
Serwis konsumencki; darmowy

Serwis organizacji reprezentującej konsumentów w sporach z firmami.

70. Fujitsu ScanSnap s500
Skaner; cena: 495 USD

Skaner, który zamierzasz wkrótce kupić, może być ostatnim w twojej kolekcji - kto teraz robi zdjęcia inaczej niż cyfrówką? Niech więc lepiej to będzie porządne, trwałe i wydajne urządzenie - np. ScanSnap s500 firmy Fujitsu.

71. NEC MultiSync 90GX2
Monitor LCD; cena: 300 USD

Jeśli szukasz monitora LCD do pracy, warto przyjrzeć się nowemu, 19-calowemu produktowi NEC-a. Jest solidny, trwały i niedrogi...

72. Adobe CS3
Zestaw aplikacji do edycji grafiki; cena: od 450 USD

Cóż, ten produkt Adobe nie jest najtańszy - ale jeśli zajmujesz się grafiką na poważnie, to raczej trudno znaleźć dla niego alternatywę. Warto dodać, że najnowsza wersja CS potrafi w pełni wykorzystać możliwości procesorów wielordzeniowych. 73. Dell XPS 410
Komputer typu dekstop; cena 2033 USD

Zestaw dla przeciętnego użytkownika "peceta" - nie najwydajniejszy, ale solidny i odpowiednio zmyślnie skomponowany. Atutem komputerów PC Della jest fakt, iż koncern od niedawna oferuje możliwość kupienia komputera z "czystym" systemem - bez żadnych dodatkowych programów.

*74. http://Meebo.com *
Komunikator internetowy; darmowy

Komunikator webowy, który umożliwia zalogowanie się do kilku najpopularniejszych sieci IM. Świetny dla podróżujących - dzięki niemu można pogadać ze znajomymi z każdej kafejki internetowej, bez konieczności instalowania programu.

75. Process Explorer
Narzędzie systemowe; darmowe

Menedżer Zadań systemu Windows na sterydach - Process Explorer pokaże ci, co się dokładnie dzieje w twoim systemie. Pobierz - http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/utilities/processexplorer.mspx.

76. Wacom Graphire Bluetooth 6x8 Pen Tablet
Tablet; cena: 249 USD

Jeśli korzystanie z tabletów do rysowania jest Ci obce, z pewnością docenisz Graphire Bluetooth 6x8 Pen Tablet. Urządzenie działa doskonale, jest ładnie zaprojektowane i nie kosztuje fortuny.77. VMWare Player
Aplikacja do wirtualizacji; darmowa

Program, który umożliwia uruchomienie dowolnej aplikacji w maszynie wirtualnej. Dzięki temu łatwo można sprawdzić, czy nowy program nie zaszkodzi komputerowi. Pobierz - http://www.idg.pl/ftp/pc_12733/vmware.player.1.0.3.html.

*78. http://Emusic.com *
Serwis muzyczny; cena: od 10 USD miesięcznie

Każdy, kto myśli, że to iTunes jako pierwszy zaczął sprzedawać muzykę bez zabezpieczeń DRM, jest w błędzie - w eMusic.com można ją kupić od dawna.

79. TiVo Series3 HD Digital Media Recorder
Cyfrowy magnetowid; cena: 800 USD

Najpopularniejsze urządzenie typu DVR w USA - TiVo serii 3. może zarejestrować do 32 godzin wideo HD lub do 300 w standardowej rozdzielczości.

*80. http://Netvibes.com *
Serwis internetowy; darmowy

Netvibes.com umożliwia każdemu stworzenie własne strony startowej, zawierającej dowolne elementy oraz informacje z najróżniejszych źródeł.

*81. http://TripAdvisor.com *
Serwis turystyczny; darmowy

Jedna z najstarszych turystycznych stron w Sieci - znajdziecie tu tysiące opisów hoteli, opinii, recenzji oraz porad przydatnych podczas planowania wakacyjnych wojaży.

82. Apple MacBook Pro
Komputer przenośny; cena od 1999 USD

Najnowszy notebook Apple'a - wyposażony w szybki procesor Core 2 Duo oraz układ graficzny ATI Radeon. Świetnie nadaje się zarówno do pracy z Mac OS X, jak i Windows.

83. Avira AntiVir Personal Edition Classic
Program antywirusowy; darmowy

Jedna z najlepszych darmowych aplikacji antywirusowych. Pobierz - http://www.free-av.com.

*84. http://Ning.com *
Serwis społecznościowy; darmowy

Coś dla tych, których znudziły wielkie serwisy takie jak MySpace - Ning.com pozwala na zbudowanie własnej społeczności w oparciu o zainteresowania jej członków.

85. Check Point Software ZoneAlarm Internet Security Suite
Oprogramowanie zabezpieczające; cena: 50 USD

Skuteczny firewall w zestawie z świetnym program antywirusowym - taki zestaw powinien posiadać każdy użytkownik "peceta".

86. SanDisk Sansa Connect
Odtwarzacz audio, 250 USD

Jeden z bardziej innowacyjnych odtwarzaczy MP3, które pojawiły się ostatnio. Dzięki modułowi Wi-Fi, Sansa Connect może służyć do słuchania internetowego radia lub bezprzewodowego pobierania muzyki. *87. http://VirusTotal.com *
Serwis internetowy, darmowy

Świetna sprawa dla osób, które podejrzewają, że w ich systemie ukrywa się wirus, którego nie potrafi znaleźć ich program antywirusowy. Wystarczy załadować plik na stronę, a zostanie on sprawdzony przy pomocy 32 różnych "antywirusów".

*88. http://Flurry.com *
System poczty elektronicznej; darmowy

Jeśli uważacie, że klient poczty wbudowany do waszego telefonu lub handhelda nie jest wystarczająco dobry, możecie skorzystać z usługi Flurry ( wystarczy, że urządzenie obsługuje Javę oraz może zostać podłączone do Internetu ). Funkcjonalność poczty zostanie dzięki temu znacząco rozszerzona.

89. Oki Printing Solutions C3400n
Kolorowa drukarka laserowa; cena: 400 USD

Kompaktowa, niezbyt droga drukarka, która świetnie przyda się w każdym małym biurze. Szybkość i niskie koszty użytkowania to jej podstawowe zalety.

90. nVidia GeForce 8800 GTX
Chipset graficzny; od 550 USD

To obecnie najszybszy układ graficzny obsługujący standard DirectX 10.

91. Microsoft Windows Media Player 11
Odtwarzacz multimedialny; darmowy

Wielu użytkowników za nim nie przepada, ale Microsoft zrobił z tego programu coś naprawdę ciekawego. Pojawiły się nowe opcje przeszukiwania biblioteki nagrań, nowy interfejs - teraz to naprawdę ciekawa aplikacja.

92. Netflix Watch Now
Serwis filmowy; cena: od 5 USD miesięcznie

Internetowa wypożyczalnia wideo, która niedawno wzbogaciła swoją ofertę o opcję strumieniowej transmisji filmów.

93. Audacity
Aplikacja do edycji audio; darmowa

Jeden z najlepszych dostępnych w Sieci programów do amatorskiej edycji dźwięku. Audacity jest prosty w obsłudze, bogato wyposażony i, co niemniej ważne, darmowy. Pobierz - http://www.idg.pl/ftp/pc_14473/audacity.1.3.3.beta.html .

*94. http://Congoo.com *
Serwis informacyjny; darmowy

Niezwykle ciekawy serwis informacyjny, agregujący wiadomości, które na innych stronach dostępne są jedynie dla zarejestrowanych subskrybentów.

95. Adblock Plus
Wtyczka do przeglądarki; darmowa

Podstawowe wyposażenie każdego, kto nie przepada za reklamami w Internecie. Po zainstalowaniu tego dodatku do Firefoksa z wyświetlanych stron zostaną automatycznie usunięte reklamy96. Buffalo Nfiniti Dual Band Gigabit Router & Access Point
Router bezprzewodowy; 130 USD

Solidny i niezawodny router Wi-Fi, obsługujący wszystkie wersje standardu 802.11 - od a,b i g po niezatwierdzony jeszcze standard n.

97. Panasonic HDC-SD1
Cyfrowa kamera wideo; cena: 1500 USD.

Niewielka i niezwykle lekka kamera wideo, która potrafi rejestrować obraz w rozdzielczości HD. Urządzenie zapisuje nagrywany materiał na kartach SD.

98. Logitech Harmony 880 Advanced Universal Remote
Uniwersalny pilot; cena: 249 USD.

Pilot, który wnosi do wnętrza trochę barw ( za sprawą kolorowego wyświetlacza ). Jego głównymi zaletami jest to, że bez problemu współpracuje z setkami różnych urządzeń oraz wyjątkowa łatwość konfiguracji.

99. Sling Media SlingPlayer Mobile
Odtwarzacz multimedialny dla urządzeń mobilnych; cena: 30 USD

Aplikacja, dzięki której wideo z urządzenia Slingbox można oglądać również na ekranach urządzeń przenośnych pracujących pod kontrolą systemów Windows Smartphone lub Pocket PC.

100. Shure SE210
Słuchawki cena: 150 USD

Doskonałe słuchawki w przystępnej cenie ( jak na produkty firmy Shure ). Ich zaletą jest również minimalistyczny design.

_ Tekst powstał na podstawie artykułu "The 100 Best Products of 2007" przygotowanego przez Erika Dahla, dziennikarza magazynu PC World. _

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)