WP

Powstała pierwsza na świecie latająca taksówka. Zabierze dwie osoby i jest autonomiczna

Firma Kitty Hawk, założona przez jednego z założycieli Google'a, Larry'ego Page'a pokazała prototyp latającej taksówki. To elektryczny, latający i autonomiczny samochód.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ten elektryczny samochód-samolot może przebyć nawet 100km na jednym ładowaniu
Ten elektryczny samochód-samolot może przebyć nawet 100km na jednym ładowaniu (YouTube)
WP

Jesteśmy o krok bliżej do spełnienia marzeń wielu ludzi. O latających samochodach wizjonerzy wspominali już dziesiątki lat temu. Teraz, dzięki firmie Kitty Hawk możemy wreszcie zacząć mówić o tym jak o faktach, a nie tylko science-fiction.

Firma zarządzana przez miliardera ogłosiła rozpoczęcie procesu zatwierdzania ich maszyny "Cora" w Nowej Zelandii. To dwumiejscowy samochód, który potrafi latać z prędkością 180 km/h. Napędzana przez 12 silników "Cora" startuje i ląduje pionowo, jak helikopter, a w czasie lotu siłę nośną zapewniają 11-metrowe skrzydła.

WP
Kitty Hawk
Podziel się

"Cora" jest całkowicie elektryczna i autonomiczna. Po pełnym naładowaniu jest w stanie przelecieć około 100 km przy maksymalnej prędkości. Może przy tym wznieść się na wysokość do 914 metrów.

Projekt Kitty Hawk jest finansowany przez Larry'ego Page'a, którego wspiera twórca autonomicznych pojazdów, Sebastian Thurn. Firma planuje wyorzedzić Ubera i wszystkie podobne mu przedsiębiorstwa, i jako pierwsza uruchomić usługę autonomicznych, latających taksówek.

Kitty Hawk
Podziel się
WP

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w ciągu trzech lat Kitty Hawk ma otrzymać certyfikat zezwalający na komercyjne usługi autonomicznym dronem. Tym samym nie tylko firma stanie się pierwszym przedsiębiorstwem oferującym takie usługi, ale Nowa Zelandia będzie pierwszym państwem, w którym latające, autonomiczne taksówki zostały zalegalizowane.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP