Powstał telefon, który potrafi przesłać 300 tysięcy zapachów

Powstał telefon, który potrafi przesłać 300 tysięcy zapachów14.05.2014 18:35
Powstał telefon, który potrafi przesłać 300 tysięcy zapachów
Źródło zdjęć: © materiały prasowe

Nauka widziała już ładnych kilka prób przesyłania zapachu, dotyku i innych wrażeń, tak oczywistych i niezbędnych z ludzkiego punktu widzenia. Jednak ten wynalazek jest wyjątkowy.

Nauka widziała już ładnych kilka prób przesyłania zapachu, dotyku i innych wrażeń, tak oczywistych i niezbędnych z ludzkiego punktu widzenia. Jednak ten wynalazek jest wyjątkowy: prof. David Edwards z Harvardu wraz ze swoją była studentką skonstruowali urządzenie o nazwie oPhone, składające się z telefonu, aplikacji mobilnej oraz specjalnego atomizera. Niezwykły wynalazek pozwala dołączać do obrazków zapach i rozsyłać je potem dowolnym osobom. Oczywiście takim, które są w stanie odtworzyć oryginalną wiadomość.

Gadżet tworzy stacja dokująca z parą cylindrycznych odbiorników, z których każdy jest zaopatrzony w wymienialne elementy przypominające wkłady do drukarki, zdolne odtworzyć ponad 30. tys. różnych zapachów. Paczka czterech takich wkładów ma kosztować 20 dol.
Autor pomysłu zamierza zebrać fundusze na masową produkcję urządzenia dzięki kampanii na serwisie crowdfundingowym Indiegogo, która wystartuje w czerwcu. Dostępny tam zestaw, mogący zamienić każdy smartfon w sprzęt do odbierania i wysyłania zapachów, będzie można otrzymać wspierając projekt kwotą 14. dol., czyli ok. 455 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)