Trwa ładowanie...
d1ey60n

Powrót do przyszłości, czyli fenomen elektrycznych deskorolek

Od pewnego czasu na ulicach można zaobserwować coraz więcej elektrycznych deskorolek, które w Stanach są nazywane hoverboardami. Niewątpliwie konstruktorzy tego urządzenia zainspirowali się po części filmem z 1989 roku pt. "Powrót do przyszłości II”, gdzie głównym bohater Marty McFly używał takiej deski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy jazda hoverboardami jest trudna?
Czy jazda hoverboardami jest trudna? (Pixabay.com, Fot: Pixabay.com/Domena publiczna)
d1ey60n

Deskorolka elektryczna, potocznie nazywa "jeździkiem", jest dwuśladowym, dwukołowym, jednoosobowym pojazdem elektrycznym. Jest zasilana wbudowanymi akumulatorami, które są kontrolowane przez komputer pokładowy. Jego zadanie jest bardzo ważne, bo odpowiada za utrzymanie równowagi. Spokojnie - ten pojazd może się rozpędzić jedynie do prędkości 20km/h.

Jak korzystać z tego urządzenia? Stopy należy ustawić na dwóch podestach, które połączone są ze sobą w taki sposób, że mogą się nachylać niezależnie od siebie. Sterowanie pojazdem następuje przez nacisk, czyli przechylenie podestów do przodu bądź do tyłu. Każde koło napędzane jest przez własny silnik, który porusza pojazd w kierunku, w którym pochylił się podest.

Co to oznacza? Jeśli pochylimy prawą stopę palcami do dołu, prawe koło zaczyna się obracać do przodu, w efekcie czego cały pojazd obraca się w lewą stronę. Aby poruszać się do przodu, trzeba pochylić obie stopy do przodu. Aby jechać do tyłu, trzeba przechylić podesty do tyłu. Wszystko zależy od kąta nachylenia podestu, który wpływa na przyśpieszenie i prędkość jazdy. Jest to bardzo podobne do wciskania pedału gazu w aucie.

Analogicznie hamuje się poprzez zmniejszanie kąta nachylenia. Ta prosta instrukcja pokazuje, że opanowanie techniki jazdy jest jednak bezproblemowe. Kłopot z koordynacją mogą pojawiać się jedynie w początkowym etapie opanowaniu pojazdu.

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n