Trwa ładowanie...
d1ey60n

Potężna awaria sieci Orange - najbardziej dotknięta Warszawa

W całej Polsce występują problemy z połączeniami w sieci Orange. Najbardziej dotknięci są mieszkańcy Warszawy, jednak problemy występują w wielu innych miastach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Potężna awaria sieci Orange - najbardziej dotknięta Warszawa
(downdetector.pl)
d1ey60n

Około godziny 17:0. rozpoczęły się problemy z funkcjonowaniem sieci Orange. Klienci z całej Polski zgłaszają całkowity brak zasięgu lub też brak możliwości wykonania połączenia, pomimo że telefon jest zalogowany w sieci. Użytkownicy zgłaszają, że nie pomaga wyłączenie telefonu i ponowne jego włączenie. Nie pomaga również przemieszczenie się i próba połączenia z inną stacją bazową.

Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy Warszawy i okolic. Tutaj zasięgu nie ma praktycznie na terenie całego miasta. Niemal tak samo duże problemy występują także w rejonie Katowic, a także w Poznaniu, Szczecinie czy Trójmieście. Klienci donoszą także o takich miejscowościach jak Kielce, Rzeszów, Włocławek, Puck i Kraków.

Problemy w Orange dotyczą zarówno połączeń głosowych, jak i transmisji danych. Skontaktowaliśmy się z Wojciechem Jabczyńskim - rzecznikiem sieci Orange. Potwierdził on istnienie sporej awarii, jednak nie był w stanie oszacować czasu jej naprawy. Podkreślił jednak, że wszystkie służby techniczne zostały zaangażowane w jak najszybsze przywrócenie dostępności usług.

awaria oranga Komunikat o awarii Orange na Twitterze
Podziel się

Warto śledzić profile Orange na Facebooku i Twitterze. Pracownicy operatora starają się na bieżąco informować w komentarzach o postępie prac naprawczych i tym, kiedy zostanie usunięta awaria.

d1ey60n

Pojawią się też pojedyncze doniesienia o problemach w sieci T-Mobile. Może to wynikać z faktu, że obie firmy dzielą część nadajników. W takiej sytuacji awaria Orange wpłynie na niektórych użytkowników sieci T-Mobile.

Aktualizacja 21:35

Powoli przywracane są wszystkie usługi. Klienci Orange informują, że zaczynają do nich spływać pierwsze SMS-y, które były wysłane około godziny 18:00.

jb

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n