POT może stanąć do przetargu na mobilną tv

POT może stanąć do przetargu na mobilną tv
Źródło zdjęć: © IDG

13.05.2008 16:38, aktual.: 14.05.2008 09:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polski Operator Telewizyjny, spółka TVN-u i Polsatu, może wystartować w przetargu na telewizję mobilną - poinformował na konferencji prasowej Piotr Walter, prezes TVN.

UKE w połowie maja planuje ogłosić przetarg na operatora telewizji mobilnej, która dostępna będzie w 31 miastach. Według planów prezes UKE usługa ta może ruszyć nawet jeszcze pod koniec 2008 roku.

_ Jest to jakaś okazja rynkowa. Nasza ostateczna decyzja, czy chcemy w tym projekcie partycypować, zależeć będzie jednak od ostatecznego kształtu przetargu. Jest możliwość, żeby POT wystartował w tym przetargu _ - powiedział Walter.

Wstępne zainteresowanie udziałem w tym przetargu zadeklarowało wcześniej konsorcjum czterech operatorów telefonii mobilnej, ale także czekają oni na warunki przetargu. Według przedstawicieli sojuszu koszt uruchomienia cyfrowej telewizji mobilnej w standardzie DVB-H wyniesie 100-200 mln euro.

Po konsultacjach dotyczących częstotliwości telewizji mobilnej prezes UKE postanowił przeznaczyć na ten cel 38 kanałów częstotliwości z zakresu 470-790 MHz w 31 miastach. Miasta- gospodarze piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012 otrzymały po dwa kanały.

Rezerwacja tych częstotliwości zostanie wydana do 17. czerwca 2015 roku. Minimalna opłata w przetargu będzie wynosić połowę opłaty rocznej za jeden kanał, która wynosi 912 tys. zł, co po przemnożeniu przez liczbę 38 kanałów daje 17,3 mln zł.

POT został stworzony w 2005 roku i miał świadczyć nadawcom radiowym i telewizyjnym usługi cyfrowej transmisji programów.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)