ycipk-2e1ttn
Artykuł sponsorowany

Posnet Ergo - innowacyjna odpowiedź na zapotrzebowania przedsiębiorców

Branża fiskalna nie zwalnia – obraz urządzeń fiskalnych, służących jedynie do wystawiania paragonów, to dziś tylko wspomnienie. Obecne technologie sprzedaży zaskakują różnorodnymi rozwiązaniami, odpowiadającymi na potrzeby współczesnych przedsiębiorców, a niekiedy – określającymi na nowo standardy prowadzenia działalności handlowej. Tak też jest w przypadku Ergo, innowacyjnego modelu marki Posnet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posnet Ergo - innowacyjna odpowiedź na zapotrzebowania przedsiębiorców
(materiały partnera, Fot: materiały partnera)
ycipk-2e1ttn

Wedle obowiązujących przepisów, zdecydowana większość przedsiębiorców, prowadzących sprzedaż na rzecz klientów indywidualnych, jest zobligowana do korzystania z urządzeń fiskalnych. A jak nietrudno się domyślić, firma firmie nie jest równa. Rozwój technologii sprzedaży wynika zatem z konieczności reakcji na współczesne i dość odmienne oczekiwania poszczególnych branż i przedsiębiorstw. Nie oznacza to jednak, że konkretne urządzenie rejestrujące nie może spełniać wymagań różnych działalności handlowych. Dowodem na to jest nowa kasa fiskalna Posnet Ergo, odświeżająca pojęcie „uniwersalności” i czyniąca z niego mocny argument w kwestii komfortu pracy.

Nieduża kasa fiskalna o wielu twarzach

Zdarza się, że uniwersalność danego urządzenia jest odbierana sceptycznie. Czy technologia o wypośrodkowanych parametrach i funkcjach, przeznaczona dla różnych branż, może w pełni odpowiedzieć na specyfikę którejkolwiek z tych dziedzin? Niemniej, występują rozwiązania uniwersalne, nowoczesne, korzystne dla wszystkich przedsiębiorców. Pytanie tylko, czy istnieje sposób na harmonijne połączenie ich w jednym urządzeniu fiskalnym? Odpowiedź przyszła na początku 2016 roku, ze strony polskiego producenta, firmy Posnet.

ycipk-2e1ttn

Model Ergo na każdym kroku reprezentuje nowoczesne technologie sprzedaży, a przy tym w rzeczywisty sposób przełamuje stereotyp urządzenia „do wszystkiego i do niczego”. Kasa fiskalna umożliwia zapis kopii paragonów w formie elektronicznej, wydruk dowodów sprzedaży z dowolną grafiką i NIP-em nabywcy, a do tego posiada wydajny akumulator, intuicyjną klawiaturę z przyciskami funkcyjnymi i 2 przejrzyste, graficzne wyświetlacze LCD. Co więcej, atuty te zostały zamknięte w niedużej konstrukcji.

_ Ergo to niewielka, lekka i ergonomiczna kasa fiskalna. Świadczą o tym jej wymiary – 62 x 230 x 94 mm – oraz waga, wynosząca jedynie 600 g. Urządzenie pewnie leży w dłoniach i nie stwarza kłopotów z transportowaniem lub przechowywaniem. Dlatego z powodzeniem może służyć do prowadzenia zarówno sprzedaży stacjonarnej, jak i mobilnej _ – podkreśla Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Warto również dodać, że konstrukcja ta odznacza się solidnym wykonaniem, szczelnością obudowy i dbałością o detale, przez co Ergo wykazuje dużą odporność na wstrząsy oraz wnikanie wilgoci bądź pyłu. Dodatkowo, posiada też nowoczesny design. W rezultacie, kasa odnajduje się w trudnych środowiskach pracy: punktach gastronomicznych lub warsztatach samochodowych, a także w eleganckich przestrzeniach biur rachunkowych, gabinetów lekarskich czy salonów kosmetycznych.

Skuteczny tandem, czyli kasa rejestrująca i szalka ważąca

ycipk-2e1ttn

Rzadko kiedy dane przedsiębiorstwo – bez względu na to, czy trudni się handlem stacjonarnym, czy mobilnym – korzysta jedynie z urządzenia fiskalnego. Zazwyczaj sprawny przebieg transakcji wymaga wykonania dodatkowych czynności. Te zaś wspomagane są przez elementy peryferyjne, takie jak waga elektroniczna, skaner kodów kreskowych lub terminal umożliwiający płatność kartą. Dlatego współpraca poszczególnych urządzeń to jedna z kluczowych kwestii podczas prowadzenia działalności handlowej. Skuteczność i wygoda konkretnych rozwiązań potrafi w znacznym stopniu wpłynąć na efektywność sprzedaży.

Taki efekt osiągnęła szalka ważąca, w pełni zintegrowana z kasami fiskalnymi Posnet Revo i Posnet Neo XL EJ. Do grona tego dołączył także model Ergo. Na czym polega wyjątkowość tej współpracy?

_ Funkcje szalki ważącej, w pełni zintegrowanej z Ergo, wywoływane są przy użyciu jednego panelu sterowania, czyli klawiatury kasy rejestrującej. Dodatkowo, wyniki pomiaru masy wybranych produktów automatycznie pojawiają się na obu wyświetlaczach urządzenia fiskalnego, sprzedawcy i nabywcy. W konsekwencji, połączenie tych elementów zapewnia łatwy dostęp do informacji odnośnie przebiegu transakcji oraz szybką i sprawną obsługę klienta _– wyjaśnia Marcin Ciechowicz.

W dowolnym momencie zdecydujesz o możliwościach urządzenia

ycipk-2e1ttn

Oczekiwania podatnika względem urządzenia rejestrującego wynikają zarówno ze specyfiki działalności, którą on prowadzi, jak i reprezentowanej przez branży. To sprawia, że producenci technologii sprzedaży nie tylko oferują zróżnicowane kasy fiskalne, ale nieraz też pozwalają na precyzyjne określenie parametrów danego modelu – zgodnie z wymaganiami zarządzanej firmy.

Ergo występuje w 3 wariantach, odmiennych pod względem wielkości obsługiwanej bazy towarowej. Liczba pozycji do zaprogramowania może wynosić 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU. To użytkownik decyduje, która z tych opcji zostanie zastosowana w jego kasie fiskalnej. Podobnie jest zresztą w kwestii współpracy z urządzeniami peryferyjnymi. Standardowo, model marki Posnet posiada port komunikacyjny USB oraz pozwala na obsługę szuflady na pieniądze. Istnieje jednak możliwość uzupełnienia tych rozwiązań o jeden z 3 modułów rozszerzonych, zawierający dodatkowe interfejsy: I (USB, 2 x RS-232), II (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) bądź III (USB, 2 x RS-232, modem 3G). Posnet wprowadza tu jednak pewną innowację.

_ Dotychczasowe kasy fiskalne nieraz umożliwiały dostosowanie parametrów lub funkcji do indywidualnych potrzeb podatnika. Niemniej, podjęte decyzje były zawsze jednorazowe, nieodwołalne. Tymczasem, model Ergo to pierwsze urządzenie rejestrujące, pozwalające na zastosowanie konkretnych opcji po jego zakupie, w przyszłości. Oznacza to, że jeśli na dalszym etapie prowadzenia działalności zajdzie taka potrzeba, przedsiębiorca w łatwy sposób doposaży swoją kasę w dodatkową liczbę pozycji towarowych albo interfejsy służące do bezprzewodowej komunikacji z elementami peryferyjnymi _ – tłumaczy ekspert PCKF.

Można zatem z całą pewnością mówić o innowacji, która przedstawia komfort użytkowania technologii sprzedaży w zupełnie nowym świetle. Model marki Posnet udowadnia, że rozwiązania uniwersalne nie przesądzają o niskiej funkcjonalności urządzenia. Wręcz przeciwnie – kasa fiskalna z jednakową skutecznością odpowiada na zapotrzebowania działalności różnego typu. Zresztą, nie tylko działalności, ale i poszczególnych użytkowników, którzy mają szansę precyzyjnie określić możliwości swoich urządzeń – i poszerzyć je, w dowolnie wybranym momencie. Dzięki Ergo technologie handlowe stają się jeszcze bliższe działaniom przedsiębiorcy. Zyskują zdolność dotrzymania kroku rozwojowi zarządzanej firmy.

ycipk-2e1ttn

Myślisz, żeby stary telefon lub laptop wymienić na nowy? Skorzystaj z okazji na stronie MediaMarkt kody promocyjne.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2e1ttn

ycipk-2e1ttn
ycipk-2e1ttn