Portal społecznościowy dla Amazonek

Portal społecznościowy dla Amazonek

Portal społecznościowy dla Amazonek
Źródło zdjęć: © amazonki.net
01.07.2010 11:26

Nowa odsłona istniejącego już od pięciu lat portalu Amazonki.net ma łączyć w internetowej społeczności osoby zainteresowane rakiem piersi. Konferencja inaugurująca odnowiony portal odbyła się w środę w Warszawie

Założycielem i administratorem portalu Amazonki.net jest 33-letni Maciej Szpakowski, syn jednej z Amazonek. Chodziło mu o wymianę informacji dotyczących raka piersi. Obecnie portal służy pomocą i wsparciem nie tylko chorym kobietom, ale także ich rodzinom, i bliskim. Zarejestrowanych jest prawie 160. użytkowniczek i użytkowników. Prowadzeniem serwisu zajmuje się, oprócz Szpakowskiego, czteroosobowa redakcja, w której skład wchodzą kobiety mające własne doświadczenia z rakiem piersi.

Obraz
© (fot. amazonki.net)

Amazonki.net działa na nieco podobnej zasadzie, co popularny Facebook, będąc jednocześnie portalem społecznościowym, edukacyjnym i informacyjnym. Można na nim znaleźć najnowsze informacje o raku piersi, Onkopedię, w której wyjaśnione są wszystkie medyczne i łacińskie terminy, listy lekarzy i ośrodków leczenia oraz klubów amazonek, a także skorzystać z porady eksperta - lekarza, rehabilitanta, ale i fryzjera, kosmetologa czy specjalisty od mody, poczatować, podzielić się doświadczeniami z walki z chorobą.

O wiarygodność dostępnych danych dbają moderatorzy. Oprócz chorych, ich rodzin i partnerów zainteresowani portalem mogą być także lekarze specjaliści, lekarze pierwszego kontaktu i dziennikarze specjalizujący się w tematyce zdrowotnej.

"Człowiek najpierw umiera społecznie, a potem fizycznie - mówił na środowej konferencji dr Jerzy Rosiński, psycholog społeczny z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Bycie wśród ludzi w trudnym momencie swojego życia i choroby pozwala powrócić do życia społecznego, co jest bezcenne w całym przebiegu leczenia".

Jak zauważyła dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z warszawskiego Centrum Onkologii, serwisy społecznościowe dają wsparcie psychiczne i zrozumienie osób, które znalazły się w podobnej sytuacji. W odróżnieniu od realnych kontaktów, przestrzeń wirtualna pozwala zachować anonimowość, co ułatwia zadawanie kłopotliwych pytań. Oczywiście, można także ujawniać innym dane o sobie, budując profil, publikując zdjęcia i zawierając nowe znajomości.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)