Polyera Wove, czyli e-inkowa bransoletka

Polyera Wove, czyli e-inkowa bransoletka20.10.2015 10:41
Polyera Wove, czyli e-inkowa bransoletka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Dotychczas wydane smartbandy nie dorównują funkcjonalnością smartwatchom, nie wspominając o smartfonach - głównie z uwagi na bardzo niewielkie ekrany. Produkt firmy Polyera może to zmienić.

Wove, czyli opisywana tu bransoletka, powstaje od ponad 2 lat i obecnie jest w fazie działającego prototypu. Urządzenie wykonane jest z elastycznego, dotykowego ekranu typu e-ink, wykorzystującego opatentowaną przez Polyerę technologię. Bransoletka potrafi się rozciągać i przez to dopasowuje się do rozmiarów każdego nadgarstka.

Sam wyświetlacz ma rozmiary 30 x 156 mm, a jego rozdzielczość wynosi 1040 x 200 pikseli. To spory obszar, na którym wyświetlimy nie tylko powiadomienia, ale także mapy, zdjęcia czy strony internetowe. Ekran urządzenia jest stale włączony jednak nie oznacza to, że ciągle musi być na nim wyświetlana treść - równie dobrze możemy użyć zaprojektowanych przez twórców motywów graficznych, by bransoletka wyglądała jak element garderoby, a nie elektroniczny gadżet.

Do działania całość wymaga połączenia ze smartfonem. To następuje poprzez moduł Bluetooth 4.0. Oprócz żyroskopu, wibracji i akumulatora o pojemności 250 mAh znajdziemy tu także dwurdzeniowy procesor 1,0 GHz, 512 MB RAM-u i 4 GB pamięci wewnętrznej.

Urządzenie działa pod kontrolą autorskiego systemu Wove OS, który opiera się na Androidzie 5.1. Zaletą bransoletki jest nie tylko ekran e-ink, dzięki któremu urządzenie nie będzie pobierało dużej ilości energii z akumulatora, ale także możliwość wyświetlania kilku aplikacji w tym samym czasie, co zwiększa funkcjonalność.

Na rynku Wove zadebiutuje w połowie przyszłego roku. A co z ceną? Ma być taniej niż w przypadku najtańszej wersji Apple Watch, która kosztuje 1699 zł.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Test żarówek LED

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)