IAR
Internet
13-09-2008 (16:05)

Polski ZAIKS ocenzurował Internet

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS zablokowało serwisy internetowe, publikujące chwyty i tabulatury gitarowe - dowiedział się serwis internetowy tvp.info. W rezultacie od kilku tygodni fani muzyki, którzy chcą zagrać swój ulubiony utwór na gitarze, nie mają dostępu do chwytów. Jak informuje tvp.info, ZAiKS domaga się od właścicieli stron opłat licencyjnych, w przeciwnym razie grozi im więzieniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski ZAIKS ocenzurował Internet
WP

W opinii podpisanej przez Wydział Licencji i Inkasa ZAiKS-u można przeczytać, że" utwory muzyczne zapisane przy zastosowaniu zapisu tabulatorycznego korzystają z ochrony praw autorskich na zasadach ogólnych".

Jak powiedział tvp.info redaktor serwisu Tabulatury.net Bartosz Jóźwiak, warunki licencyjne, wysunięte przez ZAIKS, są drakońskie. Związek żąda odprowadzania 10 procent zysków, ale nie mniej niż tysiąc złotych miesięcznie. Tymczasem te strony są dziełami fanów muzyki, którzy na tym nie zarabiają - podkreśla Bartosz Jóźwiak.

Według tvp.info, ZAiKS żąda też comiesięcznych raportów z dokładnymi wyliczeniami odwiedzin danej witryny, zestawienia przychodów i umieszczania przy utworach informacji o autorze muzyki, tekstu i nazwy wydawcy albumu.

WP

Jak ustalił serwis tvp.info, większość serwisów internetowych o tym, że łamie prawo, dowiedziało się z anonimowych listów z pogróżkami.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP