Trwa ładowanie...
d1wmvsn
CHIP

Polski komputer podbije świat?

ModBery 500 to seria komputerów przemysłowych, które można w prosty sposób dostosować do własnych wymagań poprzez dobór dostępnych opcji sprzętowych. Urządzenie wykorzystuje Raspberry Pi Compute Module SO-DIMM, dla zwiększenia osiągów i wydajności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski komputer podbije świat?
(chip.pl)
d1wmvsn

Polska firma TechBase, która zajmuje się produkcją łatwych w obsłudze, gotowych rozwiązań dla automatyki przemysłowej, telemetrii i zdalnego dostępu zaprezentowała pierwszy komputer przemysłowy, oparty na nowym Raspberry Pi Compute Module. Modberry umożliwia wyświetlanie informacji i kontrolę parametrów dowolnej liczby urządzeń przemysłowych z poziomu przeglądarki internetowej.

Zalety wykorzystania Raspberry w systemach automatyki przemysłowej są ogromne. Najważniejsze z nich to:

- Niska cena urządzenia
- Niski pobór mocy osiągnięty dzięki Raspberry Pi Compute Module, który pozwala na użycie trybów oszczędzania energii dla obniżenia poboru mocy i tym samym zmniejszenia kosztów utrzymania
- Wysoka wydajność osiągnięta dzięki procesorowi Broadcom 700 MHz, wspieranemu przez Raspberry Pi SO-DIMM, pozwala na użycie urządzenia ModBerry 500 do konkretnych zastosowań, takich jak zdalne sterowanie siecią SmartGrid
- Wsparcie Fundacji Raspberry Pi oraz Społeczności Raspberry Pi dla rozwoju oprogramowania i aplikacji - korzystanie z modułu Raspberry Pi umożliwia szybki start i ułatwia rozwój oprogramowania.

d1wmvsn

Urządzenie jest oczywiście wstecznie kompatybilne z oryginalnym układem Raspberry Pi, i korzysta z tego samego bezpłatnego systemu operacyjnego - Raspbian, który jak sama nazwa wskazuje oparty jest na systemie Debian. Produkt TechBase już wkrótce może stać się hitem nie tylko w naszym kraju, ale i też za granicą.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Jak sprzedać 10 000 smartfonów w 1 sekundę?

d1wmvsn

Podziel się opinią

Share
d1wmvsn
d1wmvsn
Więcej tematów