Polski komputer podbije świat?

Polski komputer podbije świat?
Źródło zdjęć: © chip.pl

01.07.2014 08:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ModBery 500 to seria komputerów przemysłowych, które można w prosty sposób dostosować do własnych wymagań poprzez dobór dostępnych opcji sprzętowych. Urządzenie wykorzystuje Raspberry Pi Compute Module SO-DIMM, dla zwiększenia osiągów i wydajności.

Polska firma TechBase, która zajmuje się produkcją łatwych w obsłudze, gotowych rozwiązań dla automatyki przemysłowej, telemetrii i zdalnego dostępu zaprezentowała pierwszy komputer przemysłowy, oparty na nowym Raspberry Pi Compute Module. Modberry umożliwia wyświetlanie informacji i kontrolę parametrów dowolnej liczby urządzeń przemysłowych z poziomu przeglądarki internetowej.

Zalety wykorzystania Raspberry w systemach automatyki przemysłowej są ogromne. Najważniejsze z nich to:

- Niska cena urządzenia
- Niski pobór mocy osiągnięty dzięki Raspberry Pi Compute Module, który pozwala na użycie trybów oszczędzania energii dla obniżenia poboru mocy i tym samym zmniejszenia kosztów utrzymania
- Wysoka wydajność osiągnięta dzięki procesorowi Broadcom 700 MHz, wspieranemu przez Raspberry Pi SO-DIMM, pozwala na użycie urządzenia ModBerry 500 do konkretnych zastosowań, takich jak zdalne sterowanie siecią SmartGrid
- Wsparcie Fundacji Raspberry Pi oraz Społeczności Raspberry Pi dla rozwoju oprogramowania i aplikacji - korzystanie z modułu Raspberry Pi umożliwia szybki start i ułatwia rozwój oprogramowania.

Urządzenie jest oczywiście wstecznie kompatybilne z oryginalnym układem Raspberry Pi, i korzysta z tego samego bezpłatnego systemu operacyjnego - Raspbian, który jak sama nazwa wskazuje oparty jest na systemie Debian. Produkt TechBase już wkrótce może stać się hitem nie tylko w naszym kraju, ale i też za granicą.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Jak sprzedać 10 000 smartfonów w 1 sekundę?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (191)