Trwa ładowanie...
dwq6cai
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polska Wschodnia: 60 mln zł z UE na szerokopasmowy internet dla firm

60 mln zł z UE na inwestycje w Polsce Wschodniej w szerokopasmowy internet
mogą zdobyć przedsiębiorcy z konkursie ogłoszonym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości
(PARP) w Warszawie. Wnioski można składać od 10 do 25 marca 2014 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska Wschodnia: 60 mln zł z UE na szerokopasmowy internet dla firm
(ˆ Keo - Fotolia.com)
dwq6cai

Dotacje można otrzymać na budowę sieci szerokopasmowego internetu w miejscach, gdzie nie ma dostępu do takiego internetu lub internetu nowej generacji. Inwestycje w całości mogą być realizowane na terenie jednego z pięciu województw objętych programem Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

PARP będzie przydzielała dotacje na projekty, których wartość minimalna to 10. tys. zł. O pieniądze mogą się starać firmy z terenu Polski, które są w rejestrze przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

To drugi i ostatni tego typu konkurs dla firm telekomunikacyjnych z programu Rozwój Polski Wschodniej - poinformował PAP rzecznik PARP Miłosz Marczuk.

dwq6cai

W konkursie przeprowadzonym w 201. r. dotacje otrzymało 46 projektów na łączną sumę ponad 165,7 mln zł. Inwestycje w szerokopasmowy internet powstać mają m.in. w różnych regionach w poszczególnych gminach, np.: Kazimierza Wielka, Stubno, Przemyśl, Kłoczew, Ryki, Stężyca, Parczew czy Krasnystaw, Niemce, Biłgoraj.

W województwie podlaskim np. dotacje otrzymała firma Koba na internet szerokopasmowy w okolicach Białegostoku w gminach Supraśl i Wasilków (14,5 mln zł), gminie Choroszcz (5,3 mln zł). Telewizja Kablowa Dipol otrzymała 8,1 mln zł na inwestycje w Mońkach. Ponad 1 mln zł otrzymało przedsiębiorstwo SulikaNet na internet w Dąbrowie Białostockiej, a 5,2 mln zł dostała firma Idealan SJ na przedsięwzięcia w powiecie sokólskim.

Wszystkie firmy, które otrzymały dotacje w 2013 roku, muszą zrealizować swoje inwestycje do października 2015 r.

dwq6cai

Podziel się opinią

Share

dwq6cai

dwq6cai
Więcej tematów