Trwa ładowanie...

Polska w gronie Rady Gubernatorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej

MSZ poinformowało, że Polska została wybrana do Rady Gubernatorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Miejsce w tym gronie ma "umocnić zaangażowanie Polski na forum międzynarodowym" w dziedzinie pokojowego wykorzystania energii atomowej.

Share
Polska w gronie Rady Gubernatorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej
Źródło: IAEA
dugm7cw

W Wiedniu trwa coroczna Konferencja Generalna Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA). Państwa członkowskie tej organizacji wybrały Polskę do Rady Gubernatorów na kadencję 2020-2022 – podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Opuszczona radziecka elektrownia atmowa

"Świetna wiadomość z Wiednia! Polska została właśnie wybrana do Rady Gubernatorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Wybór Polski do Rady to kolejny duży sukces Polski w systemie Narodów Zjednoczonych" – powiedział prezydent RP Andrzej Duda.

Polska jest członkiem-założycielem organizacji MAEA, która została powołana do życia w 1957 r. Agencja jest autonomicznym organem wydzielonym przez ONZ i koordynuje działania dotyczące pokojowej polityki wykorzystywania energii jądrowej na całym świecie. Jednym z głównych celów statutu organizacji jest dopilnowywanie międzynarodowego reżimu nierozprzestrzeniania broni atomowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dugm7cw

Podziel się opinią

Share
dugm7cw
dugm7cw
Więcej tematów