Polska premiera Interaktywnego przystanku

Strona głównaPolska premiera Interaktywnego przystanku
10.10.2014 09:31
Polska premiera Interaktywnego przystanku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Czas na interaktywny przystanek, czyli multimedialną wiatę jak nigdy dotąd przyjazną pasażerom. Interaktywny przystanek to antidotum na zerwane rozkłady jazdy, zmiany w komunikacji miejskiej spowodowane remontami. Przyjazny turystom, osobom starszym, niepełnosprawnym i przede wszystkim zawsze aktualny.

W interaktywnych przystanku wyświetlane są informacje dotyczące topografii miasta, komunikacji i połączeń z innymi środkami transportu. Jest to niezwykle cenne dla turystów, którzy z nowoczesnej tablicy mogą dowiedzieć się jaki bilet powinni kupić, jak dojechać do centrum, na lotnisko. Dla osób starszych lub niedowidzących przygotowano możliwość powiększania tekstu, a w przyszłości nawet nawigacji głosowej. Z myślą o pasażerach głuchoniemych zainstalowano także translator języka migowego. Ta innowacja jest efektem współpracy producentów przystanka i firmy Migam.pl.

288758984268331155
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Ekrany umieszczone w wiacie przystankowej posiadają system rozpoznawania wielu punktów dotyku jednocześnie. Dzięki temu rozkład jazdy może równocześnie przeglądać kilka osób. Zastosowane monitory posiadają matrycę LED, dzięki czemu są energooszczędne. Zewnętrzne ekrany przystanku to powierzchnia reklamowa.

Urządzenie zostanie po raz pierwszy zaprezentowane na poznańskich targach GMINA 2014. w dniach 14-17 października. Przystanek interaktywny powstał dzięki współpracy Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości, spółki GLIP i producenta wiat firmy A2HM.

Ekspozycja GLIP/A2HM: hala 8. stoisko 34.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)