Trwa ładowanie...
d1cwzgc

Polska pozwala na rozwój uniwersalnych płatności - Blik

Po pół roku działalności Blik jest już w ponad 100 tysiącach terminali płatniczych, w kilkudziesięciu tysiącach sklepów internetowych i ponad 11 tysiącach bankomatów.
Share
Polska pozwala na rozwój uniwersalnych płatności - Blik
Źródło: Polski Standard Płatności
d1cwzgc

Blik to powszechny system płatności mobilnych to projekt Spółki PSP, której udziałowcami jest sześć polskich banków (Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, oferujący usługi również pod marką Orange Finanse, PKO Bank Polski i Inteligo) obejmujących swym zasięgiem ok. 6. proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Zasięg systemu płatności mobilnych Blik jest coraz większy. Już teraz zakupy telefonem zrobimy w ponad 100 tys. terminali płatniczych, obsługiwanych przez: eService i First Data Polska. Blik to również popularna metoda płatności online. Można nim zapłacić w kilkudziesięciu tysiącach sklepów internetowych. Dzięki niemu wypłacimy również gotówkę w ponad 11 tysiącach bankomatów.

Dzięki współpracy z eService i First Data Polska - największymi polskimi agentami rozliczeniowymi, używając tej funkcji można zapłacić w ponad 10. tysiącach sklepów, kawiarni, punktów usługowych i handlowych.

Obie firmy obsługują zbliżone ilości terminali - po ok. 5. tysięcy urządzeń, za pomocą których klienci zrobią zakupy Blikiem. A to dopiero początek rozwoju sieci akceptacji.

d1cwzgc

Celem Polskiego Standardu Płatności, twórcy Blika, jest zdobycie pozycji najwygodniejszej i najpopularniejszej formy płatności w Internecie. Już teraz można zapłacić w kilkudziesięciu tysiącach sklepów i na stronach obsługiwanych przez integratorów płatności internetowych, takich jak: Dotpay, Przelewy24. Transferuj.pl, CashBill, czy eCard.

To nie tylko szybki sposób na zakupy w sklepach stacjonarnych i internecie. To także bezpieczna wypłata gotówki z bankomatu bez konieczności zabierania z domu portfela. Od 2. lipca takich transakcji za pomocą systemu możemy dokonywać w ponad 6 tys. bankomatów i wpłato-bankomatów, należących do sieci Euronet.

Dzięki dołączeniu bankomatów sieci Euronet, osoby, które pobrały aplikację Blik mogą korzystając z systemu, wypłacić pieniądze w 11,5 tys. urządzeń. To już ponad połowa wszystkich bankomatów w Polsce. Wypłaty są możliwe we wszystkich bankomatach pod marką własną Euronet i w bankomatach: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego Credite Agricole, Getin Bank, Idea Bank oraz we wpłato-bankomatach Euronet i bankomatach, które umożliwiają wypłatę w obcej walucie.

 (fot. Polski Standard Płatności)
Źródło: (fot. Polski Standard Płatności)

Jest to niezwykle wygodna metoda płatności, z której może dziś korzystać już ponad 80. tysięcy osób. Aby z niej skorzystać wystarczy pobrać aplikację mobilną jednego z banków - założycieli systemu, czyli: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (również Orange Finanse), PKO Banku Polskiego oraz Inteligo. Aby dokonać zakupu należy wybrać Blik jako formę płatności, wpisać kod na terminalu lub komputerze i zaakceptować go na swoim telefonie.

d1cwzgc

PSP prowadzi również dynamiczne działania aby sieć akceptacji we wszystkich kanałach rosła jak najszybciej. W na etapie wdrożeniowym są obecnie: Paytel, IT Card - Planet Cash, Blue Media.

*To jest ciekawe! Niebawem na poczcie zapłacimy kartą: *

d1cwzgc

Podziel się opinią

Share
d1cwzgc
d1cwzgc
Więcej tematów