Polska potęgą w tworzeniu gier? Takie plany ma Jarosław Gowin

31 stycznia w warszawskim kinie Elektronik ruszyła kampania społeczna „Programuj”, która ma wspierać rodzime studia tworzące gry komputerowe. Na inauguracji pojawili się Anna Strężyńska i Jarosław Gowin, których ministerstwa są częściami akcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski zespół programistów Need for C
Polski zespół programistów Need for C (programuj.gov.pl)
WP

Kampania „Programuj” to połączony projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji i Rozwoju, Agencji Rozwoju Przemysłu i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju we współpracy z Warszawską Szkołą Filmową. Jej celem jest promowanie nauki programowania i tworzenia gier oraz pomoc w pozyskiwaniu wsparcia finansowego.

WP

„Tworzenie gier jest fajniejsze niż granie” – przekonuje na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Wg niego w ciągu kilku lat polskie firmy mają szanse na osiągnięcie udziałów w światowym rynku gier na poziomie jednego miliarda dolarów.

Kampania społeczna programuj.gov.pl ma zachęcić młodych ludzi i ich rodziców do programowania, a także pokazać, że tworzenie gier daje większą frajdę niż samo granie. – Skoro gry wideo stają się naszym narodowym sportem, to pójdźmy o krok dalej, zacznijmy tworzyć gry i dobrze na tym zarabiać – twierdzi Jarosław Gowin

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP